Tipy jak opticky zvětšit prostor

I menší byty můžou působit vzdušně, pokud při zařizování zapojíme fantazii a budeme se řídit několika jednoduchými pravidly. Díky nim můžeme získat útulné bydlení plné úložných prostor, aniž by celkový dojem působil stísněně.

Podlaha, strop a zdi

Malému bytu prospívají světlé barvy, pokud byste měli rádi i sytý odstín, použijte ho jen na jednu stěnu nebo na její část. Je dobré vymalovat celý byt v jedné barvě, měnit pouze její odstín. Pokud chcete použít tapetu, vyvarujte se velkých vzorů. Stropy vymalujte zásadně bílou, jakákoliv barva by ho snižovala.

V malých bytech získáte opticky na prostoru, jestliže použijete jeden druh podlahy pro všechny místnosti.

Víceúrovňové zařízení

Je těžké dát do malometrážního bytu tolik nábytku, abyste měli dost úložného prostoru. Řešení ale existuje: nábytek nemusí nutně stát jen podél zdí, místo je i nahoře u stropu. Police zavěšené pod stropem pojmou spoustu věcí, které používáte nárazově, navíc nábytek zavěšený nad zemí dodává místnosti na vzdušnosti.  Využijte každý kousek prostoru včetně toho pod postelí – i tam můžete uložit sezónní věci. Jestli jste vyznavači patrového nábytku, pořiďte si postel, pod níž si můžete vytvořit pracovnu nebo šatnu.

Důležitá je i volba nábytku, pořiďte si lehké menší kousky, zapomeňte na masiv či velkou rohovou sedačku.

Sklo a lesklé plochy

Jestliže chcete postavit příčku kvůli rozdělení prostoru, rozhodně použijte tvrzené sklo. Nejen že je mnohem slabší než sádrokartonová příčka, díky prostupu světla bude interiér stále působit prostorně.

Optického zvětšení dosáhneme zrcadly, ideální jsou posuvné zrcadlové dveře na skříních či velké zrcadlo pověšené na zdi. Vhodné jsou i další lesklé plochy, například i leštěný nábytek.

Všechno podtrhnete dostatečným množstvím světel a svítidel. Použijte světelné LED pásky u kuchyňské linky, nasviťte zrcadla nebo obrazy na zdi. Nepořizujte si velké lustry, spíš množství menších lampiček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *