Chcete si žít lépe a bezpečněji? Pořiďte si chytrou domácnost

Každý, kdo má bydlení zařízené nejen podle nejnovějších designových, ale hlavně technologických trendů, ten může přemýšlet třeba i nad realizací chytré domácnosti. Rozhodně se nejedné o žádné vyhazování peněz.

Můžete ovládat spoustu prvků pouze pomocí telefonu

Když přišly na trh první televize s dálkovým ovládáním, bylo to pro mnohé jako zjevení. Možnost přepínat kanály, aniž by člověk musel vstát z křesla, byla ve své době ohromující, nicméně oproti chytré domácnosti se nejedná o nic zázračného.

Ta totiž vám totiž umožňuje ovládat všechna Smart zařízení pomocí mobilního telefonu nebo tabletu nejen doma, ale víceméně odkudkoliv v republice. Proč byste však něco takového dělali?

Inu, důvodů je celá řada. Například tak můžete z práce poslat vysavač dělat svou práci. Chytré modely toto umějí. Stačí jen zmáčknout tlačítko a přístroj začne pracovat. Nemusíte se tak potom rozčilovat kvůli tomu, že vám pořád při úklidu překáží. Vše se odbyde, když nebude nikdo doma.

Ještě lepší je možnost takto regulovat topení, případně klimatizaci. Není potřeba kvůli večerní tepelné pohodě nechat topení jet po celý den. Ráno ho prostě vypnete a až nastane čas vašeho návratu domů, několika kliknutími ho zase uvedete do chodu. Tento způsob je nejen komfortní, avšak hlavně úsporný, zvláště při dnešních cenách energií.

Ochrana před požárem

Chytrá domácnost dokáže ochránit byt či dům třeba i proti zlodějům či požáru. Stačí mít jen vhodnou kameru, respektive detektor plynu. Ani na jednom se nevyplatí šetřit. Levný detektor kouře není příliš spolehlivý a jedná se víceméně pouze o vyhozené peníze. Aby detektor CO2 fungoval podle předpokladů, měl by být co nejkvalitnější. Jedině tak budete mít jistotu, že v případě nebezpečí dokáže zalarmovat vás, případně i hasiče.