Zdokonalte vytápění a regulaci vody pomocí spolehlivým směšovacích ventilů

V současnosti jsou moderní technologie umožňující dokonalé vytápění nebo směšování vody přítomné víceméně ve většině nových domácností. Celý systém je sestavený z desítek a stovek pasivních či aktivních komponentů, přičemž na některých funkcích zaleží především.

Jedním z takových aktivních prvků, které výrazně ovlivňují kvalitu systému, je také standardní směšovací ventil. Co to ale směšovací ventil je? Jak může vypadat v profesionálním provedení a co od něj očekávat? To vše zjistíte v rámci dnešního článku.

Jednoduchý instalace, ovládání i údržba

V případě koupe profesionálního ventilu, který získáte například také u společnosti Afriso, se můžete spolehnout na jednoduchou instalaci i užívání. Samotné napojení ventilu probíhá standardními závitnicemi podle platných norem, nestane se vám tak, že by do standardizovaného potrubí ventil nepasoval. Směšovací ventil následně můžete ovládat pomocí jednoduché číselné stupnice. Není tak sebemenším problémem regulovat jeho funkci, aniž byste potřebovali zkušenosti s manipulací a zpracováváním vodoinstalace.

Dokonalá úspora díky přesnému vytápění

A co že můžete od takového ventilu očekávat? Termostatický směšovací ventil má mimo jiné i tu výhodu, že dokáže mnohem efektivněji kombinovat horkou a studenou vodu. Na základě přednastavených hodnot tak může regulovat topení. V teplém počasí, kdy většinou systémy úplně vypínají, tak udrží lehké vytápění a v místnostech nebude chladno. Oproti tomu v mrazivé dny naopak bude regulovat vytápěcí cyklus, aby nebyly místnosti až nepříjemně vytopené a nebylo v nich nedýchatelno.

Takto regulovaný vytápěcí cyklus pochopitelně není výborný jen z pohledu samotného komfortu, ale především z pohledu finanční úspory. Ačkoliv se může lehce protáhnout topná sezona za lepší pohodlí, tak se především ušetří až desítky procent za přetápěné prostory v zimě. Ochrana před opařením vodou.

Další výhodou, kterou vám termostatický ventil dokáže nabídnout, je schopnost regulovat vodu v klasickém oběhu. Máte tak možnost podle směšování určit horní hranici vody, která může téct z kohoutku. Extrémně důležitou vlastností se může stát hlavně v domácnostech, ve kterých jsou i malé děti. U nich máte především důvod k obavám, že se například ve sprše opaří horkou vodou.