Chcete upravit svůj plot k většímu soukromí? Poradíme vám pár rád!

Plot slouží nejen k tomu, aby dokázal obestavět pozemek, ale mimo jiné slouží také k tomu, aby udržoval aktivity na pozemku v co největším soukromí. Většina klasických plotů ale tuto funkci rozhodně dokáže dělat bez následujících úprav.

V rámci dnešního článku vám tak poradíme pár základních metod, jak můžete poměrně jednoduše zdokonalit váš plot, tak aby vám nabízel co největší možné soukromí. A co více, všechny zmíněné investice se pohybují v rozumných finančních částkách.

Jednoduché podhledové plachty udělají svoji práci

Jako přirozené stínění u klasických plotů lidé používají zeleň. I když ale koupíte už mírně vzrostlé túje, či jinou podobnou dřevinu, tak bude trvat další měsíce a roky, dokud nedoroste. Mnohem jednodušším a rychlejším řešením jsou tentokrát plotové zástěny, které jsou realizované pomocí podhledových plachet.

Tento druh plachet můžete potkávat víceméně kdekoliv po vesnicích a městech, jsou výbornou zástěnou nejen pro klasické účely na soukromé pozemky, ale mohou dokonce i fungovat jako skvělá zástěna na sportoviště. Plachty se rozdělují podle velikosti a podle hustoty vlákna. Právě hustota vlákna je tím, co označuje její průhlednost.

Podhrabové desky pomohou se slídily i zvířaty

Plachty se ale většinou nenatahují až k zemi. Stále jde o tkaninu, která si v zemině nepovede zrovna dvakrát nejlépe. Zabezpečit samotnou patku plotu ale není takový problém, protože můžete využít jednoduché podhrabové desky.

Jedná se víceméně o doplněk, který na první pohled připomíná obrubníky. Jsou ale mnohem užší, většinou přesahují v řádu centimetrů z obou stran plotu na šířku. Naopak jsou ale dost dlouhé, protože mají sloužit mimo zabezpečení spodku plotu i proti tomu, aby se nedalo pod plotem podkopat.

Použijte květiny a truhlíky

Další možností může být i použití květin a truhlíků. Na klasické ploty s jemným pletivem je rozhodně nedávejte, ale pevnější druhy plotů už nemají sebemenší problém takové závaží unést. Výhodou je, že vám postačí pouze háky na květináče. Nic víc nebudete potřebovat, a stejně tak jednoduchá jako konstrukce, je i následná instalace.