Poctivý dřevěný nábytek má stále více fanoušků

Zařizujete si byt nebo dům a uvažujete nad vhodným nábytkem? Nábytek z masivního dřeva se těší oblibě i v této moderní době. Dřevo je totiž nadčasovým materiálem, ze kterého se vyrábí široká nabídka nábytku do každého interiéru.

O tom proč je dřevěný nábytek oblíbený, by uměli mluvit nejen naši rodiče, ale i milovníci masivu. Je nejen nábytkem, který vydrží roky a dědí se z generace na generaci, ale také kvalitním a přizpůsobivým společníkem do každého interiéru. Je prostě nenahraditelný.

Masivní nábytek je nadčasový a originální

Pokud byste hledali důvody, proč máte mít právě dřevěný masivní nábytek, dozvíte se je teď. Prvním je ten, že dřevěný nábytek je z přírodního dřeva, které vnese do každého interiéru nenahraditelnou živou atmosféru. Je to z důvodu kvalitního voňavého dřeva přímo z lesů. Masivní nábytek, který naleznete na dřevko, je vyráběn z masivního buku a borovice. Ty jsou významné pro svoji tvrdost, vůni a pevnost. Kromě toho tyto druhy neuvolňují žádné škodlivé látky a jsou vhodné pro alergiky.

Druhým důvodem je nadčasovost dřevěného nábytku. Dřevěný nábytek jde neustále s dobou. Vzpomeňte si jen na nábytek u prarodičů, který si v tu chvíli představujete ve vašem moderním obývacím pokoji. Takový nábytek můžete donekonečna ladit do každého stylu. Vynikne v rustikálním, skandinávském, provensálském, klasickém i minimalistickém interiéru.

Jednoduchá údržba a snadná obnovitelnost

Do třetího důvodu lze zařadit snadnou udržitelnost nábytku. Pokud by se vyskytl škrábanec nebo odloupený kousek na laminátu či dřevotřísce, tak snadno to neopravíte. U masivního nábytku však vždy existuje řešení. Tento nábytek můžete donekonečna brousit, lakovat, voskovat či vyplňovat tmelem. Možná proto nábytek z masivu vydržel starým lidem až dosud. Pravidelně ho renovovali a oživovali. Na dřevěný nábytek však nepoužívejte chemikálie ani přípravky s jejich látkami. K čištění stačí bavlněný hadřík a čistá voda.

TIP: Jak opravit poškrábaný a poškozený nábytek z masivu.

Posledním důvodem ke koupi masivního nábytku je dlouhá životnost a ušetřené peníze. I když na první pohled ceny na masivním nábytku nevypadají nejmenší, z dlouhodobého hlediska peníze ušetříte. U materiálů, které napodobují dřevo se může rychle stát, že se poškodí, nedají se opravit a vy se tak můžete opět ťapnout po peněžence. Masivní nábytek při pravidelném udržování a povrchové úpravě vydrží léta. Později jej můžete posunout vašim dětem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup