Design a plot jdou ruku v ruce. Jaké designové možnosti dnes máte k dispozici?

Moderní designové ploty dávají možnostem oplocení pozemků zcela jiné rozměry. Zatím co v minulosti plot měl především ochranářskou a vymezovací úlohu, tak se z něj postupem času stal také neodmyslitelný designový prvek celého pozemku.

Dnes si tak můžeme vybírat z opravdu neskromného množství kvalitních plotových technologií a designů, které nám nabídnou spoustu možných kombinací. Které možnosti ale máme k dispozici z řady těch nejoblíbenějších?

Extrémní oblibu získaly hliníkové ploty

Rozhodně nám věřte, pokud řekneme, že hliníkové ploty dokázaly získávat opravdu velký věhlas. Díky jejich povrchové úpravy a dokonalému designu jsou totiž k nerozeznání od rustikálních povrchů, přičemž tím nejčastějším je pochopitelně dřevo v různých barvách a variantách. Výhodou navíc je, že moderní hliníkové ploty dokáží vedle samotného designu nabídnout i slušnou míru praktičnosti. Poměrně dost jednoduše se instalují a problémem rozhodně není ani jejich dlouhodobá údržba.

Branka dokonale sjednocená s plotem

Jenom opravdu máloco pro nás může být tak nepříjemné, jako je narušení příjemného pohledu na celistvý plot brankou, která do něj zkrátka nezapadá. Z toho důvodu tak není problém najít rám branky pro vlastní výplň, který můžete upravit přesně do jednotného designu s plotem jako takovým. Většinou jsou rámy branek přizpůsobeny na vsazení všech standardních plotových technologií. Je ale dobré se při objednávání či koupi poradit, pokud si nejste možnosti propojení stoprocentně jistí.

Sjednotit jde pochopitelně také samotná brána

Mimo branky na pozemek je velice často součástí plotu také brána pro vjezd vozů. V takovém případě se přitom nemusíte obávat toho, že byste narazili na problémy. I v tomto případě není sebemenší problém zakoupit brány připravené ke sjednocení designu se zbytkem celého plotu. Mimo toho dokonce můžete vybírat různé varianty bran jako je brána křídlová, nebo posuvná. To ale nemá ani tak moc odůvodnění v samotném designu, jako spíše v praktičnosti mechanismu směrem ke konkrétnímu prostoru, kde je brána umístěná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *