Hliníkové vchodové dveře mají řadu výhod

Pokud se bavíme o vstupních dveřích do bytu, hliník určitě není tím pravým materiálem. U vchodových dveří do domu jde však o něco jiného. Hliník je výbornou variantou, která má snad jedinou nevýhodu – vyšší cenu. Vyplatí se vám do nich investovat?

Peníze utracené za hliníkové vchodové dveře do domu se při dlouhodobém používání bezpečně vrátí. Je totiž dost pravděpodobné, že po dobu, kdy byste vystřídali dvoje či troje dveře plastové, vám ty hliníkové budou stále dobře sloužit.

Všimněte si, kde všude se hliníkové vstupní dveře používají

Hlavní výhodou hliníku je jeho nízká hmotnost, tuhost a pevnost. Hliníkové vchodové dveře se díky tomu nekroutí, nedeformují a jako nové vypadají i po letech využívání. Životnost zcela běžně dosahuje 50 až 100 let, a to i při velmi častém používání. Proč jinak by se dveře z hliníku používaly také v kancelářských budovách, jako vstupní dveře do bytových domů a v jiných případech, kdy jsou často otevírány a zavírány?

Mají výborné izolační vlastnosti

Strach z chladu holého kovu není na místě. Ačkoliv dřevěné či plastové dveře mohou pocitově působit tepleji, skutečná čísla se neliší. Hliníkové varianty se dnes vyrábí s přerušeným tepelným mostem a izolační výplní či izolačním sklem, proto se výborně hodí i do nízkoenergetických staveb. A pokud by vám dřevo bylo přece jen teplejší na pohled, je možné dveře laminovat v dekoru dřeva.

Lze je sladit s jakýmkoliv domem

Výborně se hliníkové dveře hodí do moderních a minimalistických domů, avšak dají se sladit téměř s jakýmkoliv stylem. Špatnou volbou nejsou ani při rekonstrukci staršího domu, můžete je vyladit s dřevěnými nebo plastovými okny. Vzhled nemá prakticky žádná omezení, tak se neváhejte realizovat v kombinacích barev, tvarů, drážkování, rámečků a prosklení. A nezapomeňte: Vybírat musíte pečlivě, protože si kupujete dveře minimálně na 50 let.