Interiérové dveře, které mají styl


Bytové dveře jsou významným prvkem bydlení. Pořizujeme si je na delší dobu, proto bychom jejich výběru měli věnovat patřičnou pozornost.

Na co se zaměřit?

Nejprve musíme mít jasnou představu o designu dveří. Chceme moderní typ s chromovanými detaily, nebo upřednostňujeme rustikální styl? Poté je třeba se zamyslet nad tím, zda se do naší domácnosti více hodí dveře plné či prosklené. Samozřejmě je možná kombinace obou, záleží na místnosti, ve které budou umístěny. Zvolit prosklené dveře do koupelny a na záchod není zrovna ideální volba. Můžeme ovšem sáhnout po variantě se sklem mléčným. Jakmile máme rozhodnuto, tak je potřeba dořešit dekor dveří. Povrch může být tvořen fólií, laminátem, dýhou nebo masivem. Na závěr je nutné správně určit, zda budeme kupovat pravé či levé dveře.

Variabilní řešení dveří

Při výběru dveří si můžeme nakombinovat nespočet dekorů, modelů, barevného provedení, technologií, šířek, zámků, větrání a zasklení. Velky důraz bychom měli klást na kvalitu, která by neměla být na úkor nízké ceny. Při použití nekvalitního materiálu je snížena povrchová odolnost dveří, dochází k oděrkám a olupování dveří.

Stile značí kvalitu

Dveře Stile jsou sázkou na jistotu. Vyznačují se kvalitní konstrukcí, která spočívá v rámech a příčkách vyrobených z masivu. Tento základ je doplněn použitím nejnovější technologie, kdy jsou jednotlivé prvky dveří polepovány jedním kusem povrchu. Pokud zvolíme povrch GREKO, bude zvýrazněna struktura dřeva a dveře získají vzhled, jako by byly vyrobené z masivu. Tato varianta má příznivý poměr kvality a ceny. Oproti tomu povrch Laminát CPL zásadně zvyšuje odolnost vůči mechanickému poškození. Je odolný vůči nárazům a poškrábání, ale též vysokým teplotám, UV záření a nadměrné vlhkosti. Tento povrch je ideální do prostor, kde jsou dveře hojně zatěžovány.