Jak zkombinovat jídelní set a kuchyňskou linku?

Spojená kuchyně a jídelna je již moderní normál. Jak ale docílit toho, aby k sobě ladily? Tomuto se budeme věnovat v tomto článku, aby jste ve výsledku měli jednotný prostor.

1. Jídelní set

Jídelní sety jsou v jídelně jasnou alfou omegou, budeme se jim tedy věnovat trochu detailněji. Sestavu si můžete sami vytvořit z jednotlivých komponentů, tedy ze židlí a stolu. Ale u většiny prodejců najdete již předem sestavené sety, ze kterých si stačí pouze vybrat. Je to tedy mnohem jednodušší a rychlejší! Výběr je podřízen hlavní otázce a ta zní: „Pro kolik osob bude jídelní set?” I Když je nabídka poměrně široká, nejčastěji narazíte na jídelní set pro 4 osoby. Jak napovídá název, tato sestava je utvořena ze čtyř židlí a ze stolu příslušných rozměrů. Toto je oblíbenou variantou na trhu, jelikož většina rodin má stejný počet. Ale my pro vás máme speciální tip. Pokud můžete, pořiďte si takovou sestavu, ve které bude místo navíc i pro hosty. Tedy pokud vaše domácnost zahrnuje například čtyři osoby, raději si pořiďte jídelní set pro 6 osob, který vám nabídne volné místo, které jistě využijete. Dekor a potahovou látku si můžete v mnoha případech sami vybrat. Záleží jen na vás, jestli zvolíte světlou nebo tmavou tkaninu. Taková variabilita je opravdu velkým bonusem!

2. Kuchyňská linka

Sektorová kuchyňská linka má mnoho podob a rozměrů, nejčastější variantou z pohledu rozměrů je kuchyňská linka 120 cm. Ta je dostatečně velká a navíc se vejde do jakéhokoliv interiéru, tedy i do malého panelákového bytu. Skříňky mají mnoho úložného místa a je tu zároveň i dostatek pracovního prostoru. Nabídka je navíc rozšířena o barevné varianty, aby si každý vybral to, po čem touží.

3. Kombinace

Sto lidí, sto chutí. Toto pořekadlo platí i zde a proto výrobci nabízí tolik různých variací, že si vybere úplně každý. Ale jestliže chcete opravdu docílit harmonického prostoru, vybírejte uvážlivě. Nejlepším řešením je vybrat si moderní a zároveň klasický styl, který je nadčasový. Nepouštějte se do střeštěných kombinací různých stylů, výsledek by působil jako pěst na oko. Pokud chcete opravdu projevit svého kreativního ducha, zaměřte se na dekorace. Například když si vyberete jednotný a jednoduchý dekor, můžete k němu navolit výraznější potahovou látku židlí a ve stejné barvě dát doplňky i do kuchyně. Výsledek bude esteticky perfektní.

Pokud se budete našich rad držet, nakonec budete mít moderní a svěží domov, který vám budou závidět přátele i rodina.