Malujete? Navštivte odborníky na míchání barev v Libni

Bílými stěnami sice nikdy nic nezkazíte, ovšem barvy jsou zajímavější a dokážete pomocí nich navodit různé pocity. Celé to má jeden jediný háček. Vybrat ten správný odstín ze stovek možností vážně není jednoduché.

Ať už vás čeká výběr fasádní omítky, nebo řešíte interiérové nátěry, máte před sebou nesnadný úkol. Dáme vám pár tipů, které vám ho možná aspoň trochu ulehčí.

Rada odborníka je někdy k nezaplacení

Máte vlastní ideu? Tím lépe! Neváhejte si nechat místnost vymalovat barvou, která se vám líbí, již jste někde viděli, nebo co vás prostě jen zaujala na první pohled. Ne všichni jsou totiž takto šťastní, že mají konkrétní vizi.

Jestli vůbec netušíte, pro jakou barvu se rozhodnout, inspirovat by vás mohl barevný kruh. Na něm lépe uvidíte, které barvy se hodí kombinovat, a můžete se rozhodnout třeba podle odstínů dalšího vybavení místnosti.

Případně se můžete poradit s odborníkem. Nemusíte si platit bytového designéra, kolikrát stačí navštívit centrum pro míchání barev. S barvami tam pracují dnes a denně, mají pro ně cit, a hlavně disponují spoustou zkušeností.

Vydejte se do BigMat v Libni

Velké míchací centrum Praha nabídne v Libni na pobočce BigMat. Míchají tady interiérové i fasádní barvy, prodávají také laky. Namíchají vám doopravdy cokoliv, umí namíchat libovolný barevný odstín a tónovat barvy. Máte-li vybráno, přineste si s sebou vzorek a v Libni vám danou barvu namíchají přímo na počkání.

Samozřejmě také doporučí vhodný typ barvy pro interiér, fasádu atd. a vhodný odstín. Inspiruje vás tabulka míchání barev, nebo některý z mnoha vzorníků, jež na prodejně mají. Ačkoliv se jedná o profesionální míchaní barev – ceník je velmi příznivý. Přijďte se přesvědčit sami mezi 9. a 15. hodinou. Po domluvě lze dorazit také později. Případně se lze stavit na pobočku v Malešicích, tam však barvy nemíchají na počkání, nýbrž do druhého dne.