Beauty snacking: poznejte blíže jeden z hlavních trendů pro letošní rok!

Fenomén beauty snacking se objevil už během prvních lockdownů; množství jeho příznivců po celém světě ale stále narůstalo, až ho kosmetičtí guru pasovali do role klíčového trendu pro rok 2022. Co tento lákavý termín znamená a jak zapadá do našeho každodenního života? Všechno vám vysvětlíme!

Péče o zevnějšek jako způsob, jak zatočit s nudou

Znáte ty dlouhé pracovní dny, které se nekonečně vlečou? A co teprve ten pověstný odpolední útlum, který obvykle nastává zhruba hodinu po obědě? Na dlouhou chvíli existuje jediné řešení – malé osvěžení! Tentokrát však nemyslíme na to ve formě šálku čaje nebo kávy. Jde o dávku kosmetické péče uprostřed dne, která v sobě spojuje relaxaci a potěšení a která by měla narušit nudnou rutinu smart workingu. Zní to lákavě, že? Ještě se divíte, že tento trend sbírá tolik fanoušků?

Lze takovou wellness přestávku zařadit do každodenního života?

Není náhoda, že se tento trend zrodil z nudy prvních lockdownů. Mnohé z žen se tehdy naučily prokládat únavné a nekonečné dny práce na home office zkrášlujícími chvilkami (a to nejen ve své koupelně!). Mezi odpovídáním na e-maily nebo videokonferencemi využívaly kratinké chvilky na energizující přestávku, která pomáhala vyhnout se monotónnosti, a která se nesla v duchu self-care. Přiznejte se, také jste před notebookem seděly s pleťovou maskou či barvou na vlasech?

I když by vše mohlo nasvědčovat tomu, že s návratem do kanceláře tyto nově osvojené návyky ztratíme, nestalo se tak! Tento fenomén nezmizel, jen se novým podmínkám přizpůsobil. Nejde tak o to si uprostřed open space rychle nalakovat nehty, ale o používání do jisté míry diskrétnějších kosmetických produktů během dne, abyste povzbudily svou morálku i pleť.

Jaké kosmetické produkty jsou pro beauty snacking ideální?

Existuje množství výrobků, které se k této nové praxi dokonale hodí. Vzhledem k neutuchající oblibě tohoto fenoménu lze také očekávat, že výrobci brzy přijdou s dalšími. Některé z nich už pravděpodobně používáte – balzám a peeling na rty, krém na ruce, rychlé masky a chladivé náplasti na oči. I když ty nejspíš navždy zůstanou připraveny pro dny, kdy pracujete z domova.

Rychlost a diskrétnost aplikace – to jsou klíčové vlastnosti kosmetických přípravků, které se k této trendy rutině hodí nejlépe. To na výbornou splňují hydratační mlhy a spreje, které nanesete v řádu několika málo vteřin. Příjemně osvěží a přitom nezanechají na make-upu jedinou škodu. Pleť můžete rozmazlit také rychlomasáží; nástrojů se k tomu nabízí celá řada. Skvělé jsou klasické válečky z nefritu a růženínu, jejich alternativou jsou pak rollery z diamantové oceli. K bleskovému uvolnění napětí lze použít i populární kámen gua-ša.

Zkrátka nemusí přijít ani vaše vlasy. Suché šampony můžete nepozorovaně použít mezi dvěma schůzkami. Existuje také bezoplachová vlasové péče v podobě aromatických hydratačních mistů nebo sprejů na uhlazení vlasů. Jen si dávejte pozor na to, aby byla aplikovatelná i na suché kadeře.

Beauty snacking je trend, kterému se podařilo spojit příjemné s užitečným. Sžily jsme se s ním natolik, že i přes návrat do kanceláří jsme se ho nevzdaly. Vy můžete tuto jedinečnou svačinku vzít doslova, když pro příležitost beauty snackingu sáhnete po přírodní kosmetice bez parabenů a dalších zdraví nebezpečných látek. Mají clean lahodné složení, takže byste se do nich klidně mohly zakousnout!

Znáte beauty snacking? Aplikujete ho?