Myslete na stínící techniku už při stavbě

Externí stínící technika se těší mezi lidmi čím dál větší přízni. Co jí k tomu dopomohlo? Může za to její vyšší účinnost ve srovnání s interními stínícími prvky. Jedná se zároveň o akustický a tepelný izolant, který vám pomůže ušetřit za energie.

Jak se připravit na montáž stínící techniky?

Na stínící techniku byste měli myslet již při plánování stavby domu nebo jeho rekonstrukce. Díky přípravě můžete za samotnou montáž ušetřit určitou část finančních prostředků.

U venkovní stínící techniky je zapotřebí vyřešit prostor, kam se budou lamely rolovat. Nabízí se buď montáž pod omítku nebo do tzv. překladu, vždy nad horním rámem okna.

Předokenní rolety nebo žaluzie?

Obě varianty mají své klady a zápory. Hlavní rozdíl spočívá v tom, jak jsou uchyceny lamely. Díky předokenním žaluziím můžete plynule regulovat množství světla vstupujícího do místnosti, zatímco rolety mají pevně uchycené lamely a světlo do pokoje vpustíte pouze jejím povytažením.

Doporučujeme proto kombinovat. Do místností, kde trávíte nejvíce času spánkem, jsou vhodné vnější rolety, které zajistí naprostou tmu. Tam, kde „to během dne žije,“ využijte vnější žaluzie.

Vzhled je důležitý

Dalším důležitým parametrem je design stínícího prvku. Díky nabídce barevných variací, u rolet je je jich v porovnání s žaluziemi více, je můžete sladit s okenním rámem, dveřmi či vraty garáže.

Táhnete s moderní technikou za jeden provaz?

Pak oceníte možnost ovládání rolet či žaluzií na elektrický pohon, ať už prostřednictvím dálkového ovladače nebo spínače na stěně.

Je doporučováno natáhnout vývody pro elektroinstalaci motoru do exteriéru. I zde se tedy vyplatí přemýšlet o stínící technice s předstihem.

Pokud jste s moderní technikou nenašli společnou řeč, existuje možnost manuálního ovládání.