Navrhněte díky chytrým komponentům optimální topný obvod v domácnosti!

Jednou z věcí, které nám mohou v domácnosti opravdu výrazně zpříjemnit každodenní žití, je především kvalita a spolehlivost topného systému. Dvojnásob to platí v současné době, kdy mimo všech věcí okolo pohodlí budeme myslet i na to, aby dokázal náš domácí topný systém ušetřit naprosté maximum peněz, co je možné.

A budete se divit, ale jakmile dáte řízení systému do rukou automatických funkcí, tak dokážete ušetřit opravdu nezanedbatelná procenta, která ve výsledku budou tvořit i rozdíl v ceně mnoha tisíc za jediné topné období.

Automatizované ventily servopohonem

Samostatné odvzdušňovací ventily rozhodně nejsou tím, co dokáže dělat převratné změny. I tak ale opravdu záleží na tom, jak moc kvalitní jsou pro to, abyste dokázali hlídat směšování vody s maximální efektivitou. Současně nejlepší možností jsou servopohony ARM ProClick, které lze na kompatibilní ventily jednoduše nasadit. Servopohony se na základě dat od vás, nebo různých čidel, starají o úpravu natavení ventilů. Díky tomu lze plně automatizovat směšování vody i v domácích jednoduchých systémech.

Nemějte obavy o stav tlaku v okruhu

Jednou z nepříjemných věcí, se kterými se můžete naprosto standardně setkat, je špatný tlak v topném okruhu. To poznáme například tak, že se na jedné straně může topit opravdu silně, ale na druhé je topení skoro studené. Nahromadil se zde totiž vzduch a ten odmítá propustit vodu ve zvýšeném stlačení. Jednou z nejlepších možností jsou automatické odvzdušňovací ventily, které vám v systému nikdy nepovolí takovou nepříjemnost, jako je problém s tlakem v okruhu.

Termostatické ventily pro hlídání teploty

V systému bude vždycky tou nejzásadnější záležitostí hlavně adekvátní hlídání teploty. Pokud dokážete kvalitně ohlídat úroveň teploty, tak zajisté nebude problém pracovat s nastavením systému velice efektivně a zároveň i velice pohodlně. O to se mohou postarat termostatické směšovací ventily ATV, které přímo na místě směšování mohou nabídnout možnost přímého měření výstupní teploty. To může velice zjednodušit konečné kontrolování systému i jeho jednotlivých částí.