Jak vylepšit okna bez vrtání? Jsou tu pro vás rolety!

Máte chuť provést ve své domácnosti nějaké změny, ale nechcete se pouštět do velkých projektů? Možná máte pocit, že můžete maximálně tak vyměnit povlaky na polštáři. Ale co takhle dát nový kabát také vašim oknům? Jde to snadno, a dokonce i bez vrtání!

Rolety dají vašemu domovu novou tvář

Pokud dojde na téma oken a jejich dekorování, pravděpodobně si všichni vzpomenou na záclony a závěsy. Ne vždy ale toto řešení ladí s celkovým designem moderní domácnosti. Kromě toho může spoustu lidí odlákat jejich nepraktická údržba. A pokud máte doma děti nebo třeba kočky, pak se z takového doplňku stává spíše noční můra.

Moderním a velmi praktickým řešením, které předchází výše zmíněným negativům, jsou rolety. Nejenže vám pomohou regulovat světlo a sluneční paprsky pronikající zvenčí, ale díky různě barevným provedením a vkusnému celkovému designu vyplní jinak prázdně vypadající okna.

A že je z čeho vybírat! Například rolety den a noc jsou k dispozici z různých látek a v různých barvách, takže je snadné sladit je s barvami ve vašem interiéru. Do ložnice doporučujeme vybírat zatemňovací varianty, které jsou doplněny o pogumovanou vnitřní vrstvu. Díky tomu dosáhnete výrazného zatemnění v místnostech, kde je to potřeba.

Existují i varianty pro extra praktické duše. Těmi jsou plissé rolety, jejichž design připomíná skládací harmoniku. Jejich výhoda spočívá v tom, že je lze stahovat oběma směry, tedy nahoru i dolů. Díky tomu můžete snadno zastínit tu část okna, kudy pronikají nechtěné paprsky, a přitom nemusíte celý pokoj ponořit do přítmí. Samozřejmě i zde můžete vybírat z barev, které nejvíce lahodí vašemu oku a představě.

Snadná instalace bez vrtání? Ano, je to možné!

Možná si teď říkáte, že je to sice fajn, ale instalace takových rolet bude nejspíše složitá a bude vyžadovat zásah odborníka. Není tomu tak! Obě zmiňované varianty nabízejí montáž zavěšením, a tedy bez vrtání.

To je možné u variant MINI a KOMPLET. Rozdíl mezi nimi je ten, že variantu MINI si poskládáte sami doma, KOMPLET je již složená a má několik možnosti montáže. Vás nejspíše bude zajímat varianta zavěšení bez vrtání, případně vás může potěšit i možnost lepení na rám.

Pokud by vás lákal systém MAXI, který je určen na stínění větších ploch, pak se budete muset smířit s montáží do zdi nebo do stropu.

Snadné řešení, které si dokážete vymyslet sami z domu

Rolety jsou vhodné pro kohokoli, kdo rád vymýšlí vylepšení v klidu svého domova. V případě, že se obáváte správného výběru barev, můžete si zažádat o vzorky látek, které vám pomohou vytvořit přesnější představu.

Zapomeňte tedy na náročné lezení po žebříku, vrtání garnýží a rozkládání záclon. Rolety bez vrtání vám usnadní život a zkrášlí váš domov!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *