Permanentní make up obočí aneb co byste měly vědět, než jej podstoupíte, a jak se o něj následně starat

Chcete permanentní make up obočí, ale nevíte jak vybrat ten správný salón? A jak se o své obočí po proceduře starat? Ty nejdůležitější informace pro ženy, které zvažují aplikaci permanentního make upu, shrnuje tento článek.

Permanentní make up obočí přesně podle vašich představ

Abyste byla s výsledkem maximálně spokojená, držte se následujících pravidel.

Na proceduru byste měla přijít nalíčená tak, jak chodíte každý den. Kosmetička díky tomu zjistí, jak výrazné je vaše líčení, a přizpůsobí tomu intenzitu barvy na obočí.

Barva se vybírá podle typu vaší pokožky, barvy vlasů a očí. Pokud máte obočí málo husté, make up artistka vám speciální metodou vláskování chloupky dodělá. Tato metoda je vhodná zejména pro ženy, kterým obočí neroste, nebo pro ženy, které prodělaly chemoterapii.

Jak poznat dobrý kosmetický salón?

Pokud si nejste jistí, zda jsou služby daného salónu dostatečně kvalitní, zaměřte se na tyto body:

1) Zkušenosti personálu.

Kosmetička by vždy měla projít speciálním kurzem. Zeptejte se jí na všechny detaily, které vás zajímají. Zkušená make up artistka vám musí umět odpovědět. Případně chtějte vidět její certifikát.

2) Čistota.

Jelikož se obočí tvaruje a barví čepelkovým perem (tenká jehlička), kterým se do kůže dostává pigmentový inkoust, je důležité, aby bylo vše sterilní a čisté. Pokud kosmetička nedodržuje dostatečnou hygienu, mohla by vám do kůže zanést spolu s barvou také infekci.

3) Recenze a doporučení.

Před návštěvou salónu si projděte jeho webové stránky a najděte si recenze lidí, jež zde tuto proceduru absolvovali. Nebo se poptejte svých známých.

Jak se chovat před procedurou

– Minimálně dva dny před aplikací si nevytrhávejte obočí

– Týden před procedurou nenavštěvujte solárium ani se neopalujte

Na co si dát pozor?

Tuto proceduru byste raději neměla podstupovat, pokud jste

– Těhotná

– Alergik

– Epileptik

– Trpíte akutním/ chronickým zánětem

V těchto případech by mohlo dojít ke zdravotním problémům. Ve všech ostatních je aplikace bezpečná a probíhá bez komplikací.

Následná péče

1) Pokud se vám zdá, že je barva příliš sytá, nezkoušejte ji sami měnit. Postupem času mírně vybledne a ustálí se.

2) Objeví-li se kolem obočí strupy, neztrhávejte je! Mohli byste si způsobit jizvy. Nechte strupy odpadnout. Obvykle se tak stane během pár dnů a pokožka se rychle zhojí.

3) Nemazat. Máte-li pocit, že je obočí a jeho okolí zarudlé, vyčkejte a nepoužívejte žádné hojivé krémy. Začervenání rychle zmizí.

4) Alespoň pět dní po proceduře byste neměla navštěvovat solárium, saunu ani bazén.

5) Týden se vyvarujte nanášení vlastních kosmetických přípravků. Nepudrujte se.

6) Vyhněte se aktivitám, u kterých se příliš zpotíte. Zvolte méně náročné sporty nebo pouze relaxujte.

Pokud se tedy rozhodnete, že si necháte své obočí zkrášlit dlouhodobě, mějte na paměti tyto tři věci:

Kosmetický salón si nejprve prověřte, získejte o něm dostatek informací.

Zjistěte si, jak se chovat před procedurou, a přijďte na ni nalíčená.

První týden po aplikaci dodržujte výše uvedená pravidla pro správné zhojení.

A jak se o svůj vzhled staráte vy? Následujete módní trendy v líčení obočí? Přečtěte si ty nejnovější. A podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Návod na erotickou masáž partnerky ve 4 jednoduchých krocích, které zvládne každý

Chcete znát návod na erotickou masáž, na kterou vaše partnerka jen tak nezapomene? Pak čtěte dál, jelikož tu pro vás máme jednoduchý návod, kde vás naučíme mj., jak se na masáž připravit a jak ji provést.

Masáže si ženy vesměs velmi užívají, jelikož se v celém jejím průběhu všechna pozornost točí kolem nich, jejich těla, pocitů a spokojenosti. Nezáleží na tom, jestli k tomu dojde kvůli rande, výročí nebo díky volného nedělního odpoledne. Uvidíte, že oba dva zapomenete na starosti všedního dne a brzy vás unese vlna relaxace a vzrušení. Tip navíc pro vás, pánové: připravte i sami sebe – podívejte se na 10 tipů, čím si partnerku nejlépe získáte.