Plzeň je zajímavou lokalitou z hlediska turistiky i bydlení

Přestože aktuální podmínky turismu příliš nesvědčí, stále je poměrně bez problémů a větších omezení možné cestovat alespoň po tuzemsku. V České republice se najde spousta míst, kam stojí za to si vyjet na výlet. Jednou z atraktivních lokalit je rozhodně Plzeň. Západočeská metropole je dobrým místem nejen pro turisty, ale také pro ty z vás, kteří hledají příhodné podmínky pro bydlení.

Proč navštívit Plzeň a její okolí?

Pakliže vás zajímá historie, neměli byste Plzní v žádném případě opovrhovat, ba právě naopak. Už jen samotné historické centrum patří k vůbec nekrásnějším v celém Česku. Náměstí Republiky skýtá pohled na vzácné budovy, jimž nepochybně dominuje budova radnice. V centru náměstí pak zaujme robustní katedrála sv. Bartoloměje, jež se svou výškou řadí k vůbec nejvyšším ve střední Evropě.

Plzeň má pozoruhodné celé centrum. Navštívit zde můžete kupříkladu synagogu, která je pro změnu druhou největší v celé Evropě. V její blízkosti se pak nachází známé divadlo, jež je pojmenované po Tylovi.

V Plzni si samozřejmě přijdou na své především milovníci piva, vždyť tu sídlí nejznámější český pivovar. Určitě si tak nenechte ujít jeho zevrubnou prohlídku, která vás zavede i do tamního sklepení, kde pivo dozrává do své lahodné podoby a chuti.

V neposlední řadě je vhodné upozornit na to, že Plzeň má bohatou kulturní tradici. Pravidelně se ve městě konají nejrůznější velké akce. Ať už jde třeba o vzpomínkový akt při výročí oslav konce 2. světové války, kdy městem projíždějí dlouhé kolony historických aut, případně letní festival Na ulici, v jehož rámci po celém městě vystupují desítky tuzemských kapel a divadelních souborů. V areálu letního kina u ZOO se pro změnu pořádá jeden z nejvýznamnějších metalových festivalů ve střední Evropě.

Jak je to s bydlením?

Plzeň je vysoce atraktivním místem pro život. Není tudíž divu, že jsou tamní reality velmi vyhledávané. Dobrý realitní vyhledávač vám napoví, že k nejlukrativnějším místům v současné době patří Sylván, tradičně pak Lochotín a Bory.

Ceny za bydlení jsou v porovnání s Prahou stále výrazně nižší. Platí to jak pro pronájmy, tak i pro nákupy nemovitostí. Reality jsou však samozřejmě více ceněné nežli v malých obcích ve větší vzdálenosti od krajské metropole. Pádným důvodem, proč si pořídit byt či dům v Plzni, však může být fakt, že je ve městě mnoho pracovních příležitostí. Plzeň se neustále rozvíjí, což láká i řadu firem, aby se zde usídlily. V poslední době se také výrazně zlepšila doprava, do níž se investují stovky milionů korun. Díky tomu se snižuje počet dopravních zácp a nehod. Využít lze samozřejmě rovněž městskou hromadnou dopravu. Tramvajové, autobusové a trolejbusové linky protínají dnem i nocí celé město, takže dopravní dostupnost není důvodem, proč se v Plzni neusídlit.