Přechod na bazén se slanou vodou: Co je k tomu potřeba?

Pokud jste celý život provozovali bazén se sladkou vodou, pak vás přechod na slanou vodu nejspíše děsí. V tomto článku vám ale ukážeme, že je to jednoduché.

Říká se, že péče o bazén se slanou vodou je jednodušší než péče o sladkou vodu. Není tedy divu, že se řada lidí v posledních letech uchyluje právě ke slané vodě. Věděli jste ale, že kvůli přechodu na slanou vodu nemusíte bazén vypouštět?

Kolik stojí údržba?

Celkový proces přeměny je ale výrazně složitější, než se na první pohled může zdát. Tím, že do vody nasypete sůl, veškeré snažení nekončí. Sůl by totiž měla sloužit pro přeměnu v plynný chlor. A toho dosáhnete jedině se sanitační jednotkou.

K tomu, abyste mohli provozovat bazén s kvalitní bazénovou vodou, tedy budete potřebovat vybavení. Koupě a instalace takovéto bazénové technologie není úplně levná. Pokud sáhnete po nejlevnějších modelech, může vás přeměna stát jen několik tisíc korun. Dostat se ale můžete i na desítky až stovky tisíc.

Jak vybrat sůl?

Zapomínat nesmíte ani na pravidelné investice. Sůl do bazénů bude nutné pravidelně obnovovat. A tady přichází další zádrhel. Na trhu totiž naleznete celou řadu solí do bazénů. Ty se liší nejen svým původem, ale především kvalitou a čistotou. Čistota by pro vás měla být parametrem číslo jedna. A tu dostanete, pokud sáhnete po dokonale vyčištěném chloridu sodném. Nedoporučujeme vám sahat po solích s přídavkem jodidu či fluoridů. Jde o většinu solí, které běžně koupíte v obchodě s potravinami.

Kombinací čisté soli a dobré sanitační jednotky tak dosáhnete svého cíle – křišťálové vody. Všechny potřebné věci jako je sůl do bazénů, sonda volného chloru či dezinfekční přípravky pořídíte na eshopu Asekopool.com. Jde o obchod s dlouholetou tradicí, která na českém trhu působí už od roku 1990. Pokud si tedy budete chtít nechat nainstalovat zbrusu novou bazénovou technologii, případně nakoupit potřeby pro údržbu bazénu, svěřujete se do dobrých rukou.