Proč si vybrat rolovací garážová vrata?

Uvažujete nad pořízením garážových vrat, ale nevíte, které si vybrat. Na trhu existuje několik typů garážových vrat, jež mají své výhody a nevýhody. Mezi nejčastěji používané typy patří sekční, posuvné, dvoukřídlé a rolovací garážová vrata. V tomto článku se tak blíže podíváme na rolovací garážová vrata a jejich největší výhody. 

Úspora prostoru

Hlavní předností rolovacích garážových vrat je především to, že nezaberou téměř žádné místo. Jsou tak vhodným řešením všude tam, kde potřebujete zajistit úsporu místa. Typickým příkladem může být garáž umístěna blízko silnice či chodníku. Navíc oproti sekčním vratům budete moci využít v garáži i místo pod stropem k zavěšení jízdních kol apod. Vzhledem k úspoře místa jsou vhodné i pro menší garáže. Není tedy divu, že rolovací garážová vrata jsou často vyhledávaným typem vrat kvůli nabízené úspoře místa.

Moderní vzhled

Rolovací garážová vrata také působí velice elegantním dojmem, takže se stanou estetickým prvkem vaší garáže. Často jsou k dispozici v mnoha odstínech, díky čemuž budou rolovací vrata zapadat do celkového vzhledu vašeho bydlení. Navíc jsou vhodnou volbou pro jakoukoliv garáž. Na těchto vratech oceníte i snadnou výměnu lamel v případě, že dojde k jejich poškození. Lamely jsou dostatečně pevné, čímž nabízí skvělou ochranu garáže před zloději.

Rychlá montáž

Rolovací garážová vrata jsou charakteristická také rychlou montáží. Na rozdíl od montáže jiných typů garážových vrat nevyžadují instalaci konstrukce uvnitř garáže. V podstatě stačí namontovat úložné pouzdro z vnější či vnitřní strany garáže. Díky tomu je lze začít používat během krátké chvíle.

Mezi výhodu rolovacích vrat patří také jejich izolační vlastnost, jelikož jsou vyráběny na míru, tak skvělé doléhají a zabraňují tepelným únikům. Stejně jako jiné typy garážových vrat nabízí otevírání na dálkové ovládání, jež je zajištěno elektropohonem. Za jejich nevýhodu lze považovat hlučnost při jejich otevírání a zavírání. Nakonec rolovací garážová vrata patří mezi cenově dostupný typ vrat.