Prodáváte dům? A chcete ho prodat opravdu dobře?

Každou věc, movitou i nemovitou, je možné prodat dobře i špatně. Tedy na ní vydělat, ale i prodělat. Jakého prodeje chcete dosáhnout vy? iypujeme dobře, že první varianta je správná? V tom případě čtěte dál, poradíme vám totiž jak na to.

Podle realitních specialistů prodej domu není možné srovnávat s prodejem bytu. Tyto dvě komodity se v mnoha ohledech nedají srovnávat. Zatímco malou garsonku většina kupujících vnímá jako dočasné řešení bytové situace, dům už bývá významnou životní investicí. V mnoha případech vůbec největší. A to samozřejmě klade nemalé nároky i na prodávajícího, tedy na vás.

Pečlivě se na prodej připravte

„Čím méně zájemců o koupi, tím více se prodeji musíte věnovat,“ dočtete se v příručce realitního makléře. Jinými slovy se na něj budete muset dobře připravit. A my vám teď nastíníme, jak by ta příprava měla vypadat.

Co nemovitost prodává?

O tom, jak rychle a za jakou částku se vámi nabízená nemovitost prodá, rozhoduje hned několik faktorů. Na prvním místě je lokalita, jež je do značné míry klíčová pro stanovení ceny nemovitosti. Velmi sporný je ovšem pojem ideální lokalita. Tou apriori nemusí být ta nejžádanější (například pražská), již si z důvodu vysoké ceny může dovolit jen hrstka zájemců. Výhrou samozřejmě nejsou ani lokality na periferii, které mezi kupci zase nevzbuzují velký zájem. To však neznamená, že prodejci těchto nemovitostí nemají šanci.

Čas, peníze a energie 

Prodejci mají jen do prodeje musí více investovat. Času, peněz i energie. A prodej ideálně svěřit zkušenému realitnímu makléři, jenž zná způsoby, které nejenom celý proces prodeje urychlí, ale také za nemovitost získá nejvyšší možnou cenu. Především se však postará o to, aby obchod po všech stránkách proběhl v pořádku. Seznam nezbytností, které je zapotřebí si ohlídat, není zrovna krátký.

Realitní makléř se vyzná

Prodej domů prodlužují i takové na pohled maličkosti, jako jsou neprofesionální fotografie či špatně zformulovaný inzerát. Důležitá však je i kontrola nemovitosti v katastru nemovitostí, tedy ověření, zda katastrální mapa odpovídá skutečnému stavu vámi prodávaného domu. Prodej však komplikují i drobné nedostatky na nemovitosti, jež zase odhalí technická inspekce nemovitostí. Jak vidíte, není toho zrovna málo, že? 

Skutečně si jste jisti, že vše zvládnete bez asistence zkušeného makléře? Odpovíme za vás: nezvládnete. Pokud tedy nechcete plýtvat časem, penězi i energií, obraťte se na odborníky hned ze začátku. Nebudete litovat!

Zdroj: https://www.maxima.cz/blog/jak-prodat-dum-techto-pet-kroku-vam-zajisti-uspesny-prodej-rodinneho-domu/