Prodej domu

Prodej domu je pro většinu z nás ojedinělou transakcí, přesto však jednou z největších, kterou v životě uskutečníme. K prodeji nemovitosti se uchylujeme často pouze jednou nebo dvakrát za život. Možná se to týká právě vás. Zvažujte zda pro prodej oslovit profesionála nebo se vydat po vlastní ose? Váháte nad plusy a mínusy? Říkáte si, že pokud prodej zvládnete sami, bez pomoci realitní kanceláře či jiného odborníka na trhu s realitami, ušetříte spoustu peněz? Opak může být pravdou! S oslovením správného odborníka můžete vaši nemovitost prodat za vyšší cenu, ušetřit čas, starosti a vyhnout se případným podvodníkům. V následujícím článku vám prozradíme na co si dávat při prodeji domu pozor a proč je vhodné správného odborníka vyhledat.

Příprava nemovitosti

Před samotným prodejem je nutné prodávanou nemovitost náležitě připravit. Přípravou je myšleno správné uskupení stávajícího nábytku a úklid nemovitosti. Zkušený profesionál z praxe zná chování zákazníků a je schopen nemovitost připravit na prohlídky zákazníků, aby na ně působila příjemným a uspořádaným dojmem. Může například doporučit odstranění některých kusů nábytku nebo i nábytek přesunout do jiného, vhodnějšího prostoru. Pokud budete prodej realizovat po vlastní ose, často si špatně připraveným domem můžete odradit potencionálního kupce.

Prezentace nemovitosti

Nejste fotografický talent a zrcadlovku také nevlastníte? Nevadí! Odborník vše nafotí dle pravidel nejvyšší úspěšnosti prodeje. Má už na to za ty roky práce přece oko! Ne každý úhel fotografie je vhodný pro inzerci nemovitosti. Správná fotografie nebo video je základem úspěchu prodeje.

Propagace nemovitosti

Dalším benefitem využití profesionála při prodeji vaší nemovitosti je propagace. Může se jednat o účinnou prezentaci na webu, ale i prezentaci klientům, kteří podobnou nemovitost poptávali.

Kupní smlouva

U kupní smlouvy je důležité mít oči na stopkách. Pokud je v kupní smlouvě uvedeno něco nepřesně, může to vést k jejímu zneplatnění. Zde je také zásadní být na pozoru před podvodníky. Nechcete přeci při takto velké transakci o své peníze přijít. Pokud tedy prodáváte nemovitost svépomocí, doporučujeme alespoň právní konzultaci při uzavírání smluv.

Úschova finančních prostředků

U tohoto bodu buďte zvláště obezřetní. Vždy trvejte na úschově finančních prostředků u notáře. Zamezíte tak nepříjemnostem, kdy byste o své peníze mohli přijít.

Rada na závěr

Tak jako ve všech ostatních oborech využití služeb realitních profesionálů má nespočet výhod. Na trhu s realitami můžete za svoji nemovitost získat vyšší finanční částku, vyhnout se podvodníkům a uspořit mnoho času a starostí. Tak pokud uvažujete o prodeji, rozhodně neváhejte!

Nenašli jste, co jste hledali? Nevadí! Obraťte se na profesionály v oblasti realit YD HOME prostřednictvím kontaktního formuláře na jejich stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *