Na beton nejlepší podlaha

Materiál, kterým svým složením odpovídá dnešnímu betonu, začali používat již egyptští, féničtí, řečtí a římští stavitelé. Od počátku 20 století se beton používá jako jeden ze základních konstrukčních materiálů. Pro staticky namáhané konstrukce a náročné stavební celky, jako jsou silnice, železnice a mostní konstrukce se používají betony vyšších tříd pevnosti. V běžné občanské výstavbě je dnes vyhledávaným a standardním řešením použití betonových potěrů.

Cementový potěr

Cementový potěr je směs cementu a písku, kameniva a vody v předepsaném poměru. Tato tekutá směs se používá především pro vyrovnání podlahové konstrukce jako podklad pod podlahovou krytinu (koberce, dlažba, laminátové podlahy, syntetické nátěry, atd.) Používá se při zhotovení plovoucích podlah a rekonstrukci starých podlah a stropů. Můžete s ním vyrovnat nerovnosti ve staré betonové podlaze.

Lehčená cementová směs

Lehčená cementová směs je vhodná k vyrovnání podlah a stropů, pro zásypy kleneb a výplně stavebních dutin, pro tepelně izolační nebo požáru odolné vrstvy a zpevněné plochy a slouží také jako ochrana inženýrských sítí.

Hlazené cementové potěry

Strojově hlazené cementové potěry jsou vhodné pro novostavby i pro rekonstrukce. Na rozdíl od anhydritových podlah je lze využít pro dílny a garáže. Podlahu je možné upravit do roviny i do spádu. Je tedy vhodná pro terasy, bazény aj. Směs je možné připravit přímo na stavbě. Vyniká vysokou pevností, její realizace je rychlá a výsledná podlaha je efektní a hladká.

Strojně hlazené betonové podlahy jsou dnes prakticky nejrozšířenějším způsobem realizace podlah s širokým využitím. Povrch po strojním hlazení je připraven pro nanesení více různých druhů finálních krytin nebo pro nátěr.

Výhody betonových podlah

  • Betonové podlahy vynikají zejména svojí odolností. Nedělá jim problém vlhko, vysoké nebo naopak nízké teploty ani častá zátěž. Při správné instalaci vydrží tento typ podlahy i po několik generací.
  • Betonové podlahy jsou univerzální. Můžete zvolit instalaci jakékoli podlahové krytiny.
  • Dobře udržovaná podlaha má velmi dlouhou životnost. Tím šetří náklady s instalací nových podlah.
  • Beton se nekroutí, nevlní a netvoří se v něm plísně.
  • Je vhodný pro podlahové vytápění. Teplo v betonu drží déle a po nahřátí již není potřeba tolik vytápět.
  • Beton je přírodní materiál složený z vody, štěrku a cementu. Je šetrný k životnímu prostředí a zdravotně nezávadný.

Betonové podlahy Praha

Firma KGBeton s.r.o. je profesionální a spolehlivý tým odborníků s dlouholetou zkušeností s realizací betonových podlah, připravený společně s vámi plánovat a nalézt optimální řešení a uskutečnit vaše představy. Nabízí kompletní portfolio služeb od realizace kvalitních betonových podlah, montáže zvukových a tepelných izolačních vrstev až po montáž podlahového topení a stropního chlazení. Své služby nabízí na území celé ČR.

Více informací na webu firmy KGBeton.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *