REKOpůjčka nevyžaduje ručitele ani našetřenou hotovost

Jestliže chcete rekonstruovat a nemáte dostatek financí, pravděpodobně jste již uvažovali nad hypotékou. Ta se dá vzít nejen na nákup nemovitosti, ale právě i na její rekonstrukci. Jenže podmínky získání hypotéky se v posledních letech hodně zpřísnily. Musíte být dostatečně bonitní, a ještě mít určitou část našetřenou. Nikdo vám nedá hypotéku na 100 % hodnotu rekonstrukce.

Právě proto přišla Raiffeisen stavební spořitelna s chytrou alternativou. Nabízí REKOpůjčku až do jednoho milionu korun, která veškeré vady a problémy hypoték odstraňuje. Jedinou nevýhodou pak zůstává omezení na milion korun, hypotéku dostanete i na vyšší částku, jestliže vás vyhodnotí jako dostatečně bonitního klienta.

REKOpůjčka bez ručitele a s fixací úrokové sazby

REKOpůjčka nabízí úrok od 4,19 % ročně. Úrokovou sazbu si můžete i sami zafixovat na 3 nebo 5 let. Kolik budete měsíčně splácet, záleží na půjčené částce a době splácení (maximálně 17 let). Výši splátek je ovšem možné během trvání úvěru upravovat, pokud se vám najednou zvýší příjem a budete chtít úvěr splatit dříve. Podrobnosti se dozvíte v kalkulačce REKOpůjčky. Berte ji ovšem jen jako přibližné vyjádření výše splátek, konkrétní částku se dozvíte až po konzultaci s poradcem.

Získat REKOpůjčku je snadné, nepotřebujete ručit nemovitostí ani shánět ručitele. Ve většině případů je schválená velmi rychle (v řádu hodin, maximálně několika dní) a stejně expresní rychlostí vám peníze dorazí na účet. Nepodepisujete desítky dokumentů, vše se vyřizuje bezpapírově, stačí elektronický podpis.

Žádné dokládání účtenek či faktur

REKOpůjčka je účelový úvěr, peníze musíte použít na rekonstrukci. Nikdo po vás ovšem nebude chtít vidět, za co jste utratili jakou korunu. Při žádosti o úvěr je třeba dodat přibližný rozpis položek, nicméně výsledek dokládáte pouze fotografií. Při žádosti přidáváte také fotku toho, co se chystáte předělávat, a po úspěšné rekonstrukci vyfotíte již hotové řešení. To jako důkaz, že jste peníze využili na rekonstrukci, stačí. Nemusíte si tedy pracně schovávat každou účtenku či fakturu. REKOpůjčka se vám snaží usnadnit cestu za lepším bydlením, ne ji ještě komplikovat.

Rekonstrukcí se rozumí například i nový bazén

Z názvu REKOpůjčky vyplývá, že je určená na rekonstrukce. Není to ovšem 100% pravda. Peníze lze využít například i na vybudování zahradního bazénu, nainstalování alarmu, fotovoltaické zařízení, vyhloubení studny, zavedení plynu a mnoho dalších prací v domě i okolo domu. Úvěr je možné získat skoro na cokoliv souvisejícího s bydlením.

Za zkoušku to určitě stojí. Hypotéka je na podobné věci nepraktickým řešením a neúčelový úvěr nebývá tak finančně výhodný. S REKOpůjčkou navíc rekonstrukci nemusíte odkládat, než našetříte. Žádné úspory nepotřebujete.