Udržujte ve svém vytápěcím okruhu ideální teplotu díky regulátorům tepla

Vytápění nemovitostí bylo v poměrně nedávné době ještě věcí, která byla značně neefektivní. Určitě si všichni pamatujeme zimní klasiku, kdy během večera byla celá nemovitost doslova přetopená k umření, zatím co do rána naprosto vystydla a probuzení z teplých peřin bylo dost často nepříjemným zážitkem.

Takové nepříjemnosti dnes už ale většina rodin opravdu řešit nemusí, protože jsou technologie moderního vytápění mnohem efektivnější, než tomu bylo v předchozích letech. A to především proto, že jsou čidla schopna reagovat s mnohem větší rychlostí a přesností, než to bylo doposud možné.

Postupné vytápění je úspornější, než skokové

Pokud bychom porovnávali energetické náklady na postupné vytápění, tedy takové, které v nižší teplotě probíhá víceméně celodenně, oproti tomu skokovému, tak dostaneme překvapivý výsledek. Skokové vytápění, tedy vyhnání teploty maximálním výkonem a poté úplné vypnutí, je ve svém důsledku až o třetinu dražší, než je tomu i standardního udržení stabilní teploty. Už jen z tohoto čísla je jasné, že udržování teploty vody v radiátorech znamená, že vaše domácnost pracuje mnohem efektivněji, a přitom zvyšuje i vaše osobní pohodlí.

Co přesně se stará o regulaci v moderních systémech?

V moderním systému můžeme počítat s tím, že při regulaci jednoduše dochází k postupnému zvyšování a snižování teplot systému. Tato regulace znamená, že nám specifická čidla mohou určit nejen maximální a minimální teploty, ale v pokročilejším nastavení mohou pracovat i s průběžnými hodnotami, nebo dokonce hodnotami vázanými na čas či venkovní teplotu. Moderní regulátory teploty jsou tak inteligentním prvkem, který vše dokáže vyřešit za vás.

Regulátory konstantní teploty obstarají pohodlí

Zatím co předchozí technologie jsou spíše dynamické, tak regulátory konstantní teploty fungují jako pevný tepelný bod ve vašem domově. Jednoduše to znamená, že určíte teplotu, kterou chcete dlouhodobě udržovat v řádu, a tím pádem i v domácnosti. Pokud bude teplota klesat či převyšovat konstantní hodnotu, tak regulátory konstantní teploty zakročí. Jsou tak ideálním nástrojem v případě, kdy právě nechcete ani chladná rána, ani přetopené večery, ale konstantní příjemnou teplotu podle svých představ.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup