Výběr party stanu na zahradu: Na co si dát pozor?

V okamžiku, kdy bydlíte v rodinném domě, u něhož se nachází prostornější zahrada, zcela jistě venkovní část pozemku využíváte během roku k posezení a pořádání nejrůznějších akcí pro své přátele a rodinné příslušníky. Aby vás nepřekvapilo počasí, je dobré mít k dispozici nějaký přístřešek. Jednoduché řešení spočívá v pořízení party stanu. Při jeho výběru si všímejte několika věcí.

Velikost party stanu

Před tím, než se party stan rozhodnete zakoupit, je nutné si ujasnit zejména jeho parametry, zda vám postačí základní malý model, případně chcete mít skutečně prostornou variantu, do níž se vměstná klidně deset a více osob naráz.

Nejmenší party stany se dají pořídit o velikosti 3×3m, u specializovaných prodejců lze ale zakoupit i daleko větší verze. Ty mohou posloužit nejen při pořádání akce na soukromém pozemku, ale dají se uplatnit třeba jako reklamní stánek, potažmo prodejní stánek během nějaké veřejné slavnosti, na trzích apod.

Materiály

Při volbě party stanu si určitě všímejte materiálů, z nichž je konkrétní produkt vyrobený. Moderní party stan má obvykle konstrukci z lehkých materiálů, především jde o hliník. Starší a levnější modely pak mají tyče z oceli. Vyhněte se plastu, není tolik odolný.

Důležitou roli hraje kvalita opláštění. Střecha a stěny party stanu mají být vyrobené ideálně z nepromokavých látek. Dnes se hojně používá polyester, který je levný, zároveň dostatečně efektivní. Nejenže nepropouští dešťové kapky, ale rovněž chrání před větrem, a to i při silnějších poryvech. Poskytne tak dobré zázemí v jakémkoliv počasí, takže se při plánování party nemusíte bát nepříznivých klimatických podmínek.

Jak je to s cenami za party stany?

Party stan není nijak drahou záležitostí. Ceny se u menších variant pohybují v jednotkách tisíců korun, což rozhodně není investice, kterou byste si jako majitelé rodinného domu, chaty či chalupy nemohli dovolit.