3 správné kroky ke zdravější domácnosti


Zdravý životní styl je v dnešní uspěchané době jedinou možností, jak si zachovat pevné zdraví a cítit se na dvacet i v době, kdy nám táhne na padesát. Většina lidí bohužel podceňuje význam prostředí, ve kterém trávíme zdaleka nejvíce času – domova. Pamatujte, že nestačí změnit jídelníček; nezapomínejte na množství toxických látek, které se pravděpodobně nachází i u vás doma. Prozradíme vám, kde je najdete a jak se jich elegantně zbavit.

1. Zbavte se toxického nádobí

Většinu nepřilnavého nádobí obaluje teflon. Za určitých okolností (zahřátí pánve bez potraviny na vysokou teplotu) se z něj uvolňuje toxická kyselina perfluorooktanová neboli PFOA. Raději než teflon proto volte jiné materiály: nerezovou ocel, keramiku nebo litinu.

Zároveň se snažte nahradit plastové nádoby skleněnými. Potraviny neskladujte v obalech, ze kterých se uvolňují ftaláty nebo jiné toxické sloučeniny.

2. Naučte se správně větrat

Dlouhodobý pobyt v prostředí s vysokou koncentrací CO2 má na organismus vážný dopad. Únava, ztráta koncentrace, bolesti hlavy, pálení očí a další zdravotní neduhy nejsou příjemné, a přitom stačí pravidelně větrat nebo si pořídit řízené větrání.

Moderní větrací jednotky disponují účinnými filtry a dovnitř přivádí čerstvý vzduch bez nečistot z ovzduší. Filtrují pyly, prachové částice i těžké kovy.

3. Používejte šetrné čisticí prostředky

Na první pohled čistá domácnost nemusí být zdravá. Mnohé čisticí prostředky obsahují toxické látky, které sice bydlení provoní a zbaví nás nebezpečných mikroorganismů, ale na oplátku škodí našemu nervovému systému a mohou být karcinogenní. K rizikovým látkám patří především triklosan, fenol, formaldehyd, amoniak a syntetické vonné látky.

Řešení? Perfektního výsledku lze dosáhnout i s přírodními čistidly s šetrným složením. Přísady jako ocet a jedlá soda fungují bezvadně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup