Na co myslet dřív, než si do bytu pořídíte psa

Někteří z nás zastávají názor, že pes do bytu nepatří, jiní jsou raději pro přítomnost psa v bytě, než aby byl uvázaný sám u boudy. Pes je totiž společenský tvor a samota mu vadí stejně, jako nám. Než si ho ale do bytu přivedeme, musíme si uvědomit, co všechno se v našem životě změní.

Jaké změny nastanou, když se k nám nastěhuje pes

Nový člen rodiny bude vyžadovat náš čas, každodenní procházky venku bez ohledu na to, jaké je zrovna počasí. Myslete na to, než si ho pořídíte, stejně jako na to, že každý den musí dostat najíst, potřebuje mít stále vodu v misce, občasnou veterinární péči, očkování, odčervení, v sezóně ochranu proti klíšťatům, a přesto ještě důkladnou kontrolu pokaždé, když se vrátíte z vycházky, jestli se přece jen nějaké nezakouslo. Stojí to čas a peníze, takže jestli nejste ochotni mu obojí v maximální míře dopřát, nepořizujte si ho. Budete trpět všichni.

Pes je produktem svého pána

To, jak se pes chová, je důsledkem výchovy, je přesným obrazem toho, co do něj vložil člověk. Z toho důvodu je hodně důležitá kvalitní a důsledná výchova, přísnost, ale ne krutost. To, čemu jsme si zvykli říkat “zlý pes”, je pes, který byl vychován necitlivě a bez lásky. Bohužel, když se něco přihodí, odnese pes špatnou výchovu, pohodlnost a nezodpovědnost majitele vlastním životem. I na to myslete, než si pořídíte psa: opravdu jste schopní se o něj postarat a dobře ho vychovat?

Hledejte si parťáka na oblíbené aktivity

Plemeno psa si vybírejte podle toho, co od něj očekáváte. Chcete kamaráda na povalování se u televize? Nebo společníka na vytrvalostní běh? K dětem  jsou určitě nejvíc vhodná společenská plemena, která si s nimi rádi budou hrát a nechají si i sem tam něco líbit. Jiné rasy jsou zase vhodné pro některý z kynologických sportů. Na tom všem také záleží, než si vyberete správného psa do své rodiny.

Až tohle všechno promyslíte, získáte věrného kamaráda, který vás bude milovat tou nejčistší nesobeckou láskou po celý svůj život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *