5 rad, jak se zbavit komárů

Sotva se trochu oteplí, jsou tu. Jejich bzučení je slyšet v noci, když usínáme, jejich štípnutí nás ze spánku i probudí, protože svědí a pálí opravdu hodně. Ano, řeč je o komárech, obtížnému hmyzu, který naše obydlí okupuje od jara do podzimu.

Ti, co nás v noci budí ze spaní, jsou komáři pisklaví nebo komáři útoční. Zatímco samečci dávají přednost pylovému nektaru, samičky nám doslova pijí krev. Jak si s nimi proadit a nenechat se terorizovat?

Nepouštějte si je do pokoje

Jestli potřebujete větrat, ale bojíte se komárů, je řešením síť do oken. Ta zabrání vletět do místnosti nejen komárům, ale i dalšímu obtížnému hmyzu, takže můžete spát úplně klidně.

Útočte na jejich vyvinutý čich

Vašemu oknu se úplně vyhnou, pokud si parapet a okenní rámy natřete česnekem. Komáří samičky mají mimořádně vyvinutý čich, ale česnek jim nevoní.

Stejně tak k vám nepřiletí, jestliže budete mít na okně truhlík s afrikány či pelyňkem. Tyto rostlinky je dokážou opravdu znechutit.

Vitamín B jako účinný repelent

Na komáří sezónu se připravte konzumací vitamínu B, díky němu bude váš pot komárům nepříjemný a vy se vyhnete jejich štípancům. Vitamín B můžete konzumovat v každé podobě: jako B komplex, Pangamin, neboli pivovarské kvasnice, či přímo ve formě orosené sklenice piva.

Grilovačka na sádle

Chystáte venkovní akci? Na zahradní party či na grilování s přáteli budete chráněni, jestliže se namažete vepřovým sádlem. Také sádlo komárům vůbec nevoní, a i když na to mnozí z nás máme stejný názor, hřeje nás skutečnost, že si na nás komáři netroufnou.

Přírodní repelenty s úžasným účinkem

Dejte vyluhovat hřebíček do alpy a po týdnu se tímto repelentem před spaním pomažte. Budete krásně vonět i spát, komáři vás obtěžovat nebudou. Také rozmarýn přelitý vroucí vodou a vychladlý smíchaný s vinným octem je užitečným pomocníkem. Nechte alespoň den louhovat karafiát, který jste přelili horkou vodou, a výsledek vás překvapí. Přidejte do domácích repelentů skořici nebo mátu a máte vyhráno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *