Jak se měří hluk? Záleží na konstrukci domu

Měření hluku rozhodně není snadné. S pomocí mobilní aplikace sice můžete hluk změřit sami, nedostanete ale tak dobré výsledky. Jak to ale dělají profesionálové?

Měření hluku se dělí na základě toho, v jaké poloze je potřeba hluk měřit. Obecně tedy rozlišujeme vertikální a horizontální měření hluku. Jaké jsou mezi těmito dvěma způsoby rozdíly a co vlastně řeší? To vám povíme v následujících řádcích.

Typy měření

Měření hluku v bytě může být poměrně obtížné. Zvuky se přece jen mohou ozývat doslova ze všech stran. Máte sousedy nahoře, dole i vedle sebe. Právě proto bylo měření zvuku Ostrava rozděleno na horizontální a vertikální. Vertikální měření se používá především k měření zvukové neprůzvučnosti a kročejové izolace.

Obě měření se přitom provádí úplně odlišně. K měření vzduchové neprůzvučnosti se používá klasicky mikrofon, hlukové měřidlo a speciální všestranný reproduktor. Tento reproduktor se umístí na druhou stranu stěny, spustí se a na druhé straně se pak měří hluk. Podobně funguje i měření kročejového hluku. Místo reproduktoru se ale používá sada pěti kladiv, které simulují hluk lidských kroků.

Horizontální měření

Horizontální měření hluku Ostrava se zabývá především konstrukcí domů. Snaží se tedy hledat nedostatky a najít způsob, jak je odstranit. V bytových domech nejčastěji způsobují problémy zúžené stěny. Nejde přitom o nic netradičního zúžení stěn kvůli elektroinstalaci nebo zavedení potrubí je běžná praxe. Pokud ale chcete mít ve vašem domě klid a co nejméně hluku, bude nutné tyto zúžené stěny vyztužit například sádrokartonovou předstěnou nebo dalšími doplňky.

Jednoduše řečeno, je to dřina. Měřit hluk na vlastní pěst je velice těžké. Pokud se v tom tedy nevyznáte, raději svěřte tuto práci do rukou odborníků. Kromě samotného měření vám totiž budou schopní nabídnout adekvátní řešení. A jestliže si vyberete dobrého dodavatele, dostanete se také na velice příznivou cenu. Jedním takovým je například společnost AVTG. Firma s dlouholetou tradicí a zástupem zkušených odborníků, kteří jsou připraveni pomoci i vám.