Balení na cestu


Dovolená na kterou jste se tolik těšili je již za dveřmi a vy se rozhodujete co si vzít a nevzít s sebou.  Minimalistům postačí troje slipy, nůž a lekárnička. Zatímco někomu nebudou stačit ani tři lodní kufry velikosti menšího auta, kde bude mít všechno od slaniny od babičky, oblečení na 4 roční období až po magnet.

Co ale něco trošku méně extrémního? Jak se připravit na cestování a opravdu se potřebujete připravovat? Není to zbytečné?

Při první cestě si budete týdny načítat všechno od místních zvyků až po počasí a při dvacáté vás možná nebude skoro zajímat ani kam to vlastně jedete. Vždyť na vše přeci přijdete sami, ne?

Třeba ale nebude zlé se trochu připravit. Co třeba cesta do Indie? Do vysněné země tisíců cestovatelů? Například do nejchudšího indického státu Bihar. Na místo kde Buddha dostáhl osvícení před více než dvou a půl tisíci lety. Jste ale pohodlní si cokoliv zjišťovat a při balení nezapomenete na svoji oblíbenou kolekci portugalského vína od řeky Douro a trochu klasické pálenky.  Na spoustu míst poměrně dobrá volba, protože alkohol pomáhá s dezinfekcí organismu v místech kde hrozí střevní problémy.  Nicméně v indickém  státu Bihar je poměrně přísná prohibice a tak je tu možnost, že při přistání vám alkohol zabaví nebo vás dokonce zatknou.

Přibalili jste si na cestu do Londýna váš oblíbený nožík a jelikož jste starý tramp a teď nemyslím Donalda Trumpa, tak vám patnácticentimetrová čepel nepřijde velká a vy se pak divíte že policisté po terroristických útocích nejsou zrovna dvakrát schovívaví a mají úplně jiný pohled na to, co je kapesní nožík na krájení uheráku a co zbraň? Holt jiný kraj, jiný mrav.

Hádka s londýnským policistou zřejmě také nepatří k highlightům dovolené a to nemluvím o noci v indickém vězení kterou asi málokdo shledává atraktivní. Protože jak praví jedno přísloví „Předem připraven, předem ozbrojen“