Břidlice udělá z vašeho domu exkluzivní sídlo

Břidlice je naprosto dokonalý materiál, který se hodí nejen do exteriéru nebo na zahradu. Jde o skvělý doplněk například do koupelny nebo ke krbu.

Břidlice je čím dál populárnější především o moderních staveb a renovovaných exteriérech. A není se čemu divit. Vzhled exteriérů a interiérů doplněných o břidlicové desky je naprosto dokonalý. V tomto článku vám tedy ukážeme, jak můžete i vy vylepšit váš dům kvalitním kamenivem.

Vylepšení exteriéru

Obkladová břidlice je jednou z nejoblíbenějších možností používaných nejen v interiérech. Najde uplatnění ve formě střešní krytiny, kde může díky svým výborným tepelným a izolačním vlastnostem dokonale sloužit dlouhá léta. Použít se dá například jako obklad samotných budov, domů nebo i plotů.

Obklady z břidlice je možné zakomponovat i do zahrady. Díky svým unikátním barevným odstínům a exkluzivnímu vzhledu nabízí dokonalou podívanou, která také velice dobře slouží. Desky skvěle zapadnou například jako obklad zdí, případně jako samostatné útvary postavené v prostoru. Obklad z břidlice ale není to jediné, co na vaší zahradě najde uplatnění. Velice populární je především štípaná břidlice. Z ní můžete vytvořit například pohlednou cestičku.

Vhodný i do interiéru

Břidlice samozřejmě najde uplatnění i v interiéru. Díky svému vzhledu se používá především jako netradiční obklad koupelen, designových stěn, případně jako obložení umělého krbu. Kromě klasických obkladů ji ale můžete použít například jako elegantní stůl, koupelnové umyvadlo nebo jako další drobné doplňky v interiéru.

Pokud i vy chcete z vašeho interiéru vytvořit unikátní prostor, pak pro vás máme skvělou zprávu. Společnost Moravská břidlice vám totiž nabízí kvalitní břidlici z nejlepších dolů v celé střední Evropě. A to nejen ve formě desek, ale také štipek. Veškerý sortiment navíc Moravská břidlice nabízí za exkluzivní ceny, protože nakupujete přímo od těžaře.