Jaké vánoční dekorace právě letí

Každý rok dlouho dopředu plánujeme, jakou zvolíme vánoční výzdobu. Začíná to adventním věncem a končí zdobením stromečku a slavnostní tabule. Jaké dekorace jsou ale právě teď trendy? Jaké barvy ovládnou letošní vánoce?

shutterstock_327170444

Něco napověděl veletrh bytového textilu, který se pořádá každý rok ve Frankfurtu nad Mohanem. Je to ale také o naší fantazii a kreativitě.

Nejoblíbenější jsou vlastnoručně vyrobené

Věnce, truhlíky, dekorace do oken, všechno je mnohem hezčí, když si to vyrobíme sami. Stačí jen pár větviček, různé ozdoby, zápichy, sušené ovoce, koření, mašle či malé balíčky – fantazii se meze nekladou, hlavně ať je vidět, že to není kupované. Vede originalita.

Trendem posledních let jsou ručně dělané ozdoby z perníku, můžete si je zavěsit na stromek, sestavit perníkovou chaloupku i složitější betlém. Také svícny různých tvarů dodají rustikální ráz například svátečnímu stolování.

Budiž světlo!

Zavěste si do oken světelné řetězy, hvězdy a jiné dekorace nasvícené LED žárovičkami, v pokoji rozestavte dřevěné vyřezávané bílé domky a lucerničky s okýnky plnými světla z plamínků svíčky. K vánocům světelné iluminace patří, tak si je dopřejme a vyžeňme tmu ze všech koutů.

Na stromek tradiční skleněné ozdoby v moderním kabátku

Pro letošní rok se na veletrhu Heimtextil vybralo několik směrů, kterým se vydala výroba tradičních skleněných vánočních ozdob. U nás to budou především kolekce:

Nordic – kolekce ozdob v červenobílé kombinaci se vzory zcela moderními (proužky, puntíky, kostky), stejně jako tradičními, především s motivem sněhové vločky.

Slavnostní elegance –  bohatě dekorované vánoční ozdoby ve všech tónech zlaté barvy.

Sněhová přikrývka – jak už sám název napovídá, jde o zimní motivy vyvedené bílou barvou na průhledných skleněných baňkách. Něžné sněhové koule doplňují stříbrná a zlatá zvířátka: ptáčci, sovy, zajíčci apod.

Retro – tradičně dekorované vánoční ozdoby, tak jak si je pamatujeme z vánoc před rokem 1989

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *