Chcete si půjčit peníze na novou ledničku? Podívejte se, na co si dát pozor


V dnešní době jsou nároky na bydlení poměrně vysoké. Jakmile si zamanete, že chcete novou ledničku, ale nemáte momentálně našetřeno nic navíc, jedinou možnou cestou k nové ledničce je rychlá půjčka. Spousta spotřebitelů se však ani nepodívá, co takový úvěr nabízí, jaké má podmínky, co všechno si banka za jeho zřízení účtuje a podobně. V následujících řádcích vám proto prozradíme, na co všechno byste si měli dát pozor při výběru úvěrového produktu.

Správně zhodnoťte vaše možnosti

Potřebujete peníze na ledničku, pračku, sedačku, postel či jiné vybavení? Zvažte, zda se bez takové 3D televize neobejdete. Samozřejmě pokud vám přestane fungovat pračka anebo lednička, je nezbytné pořídit novou, protože se jedná o spotřebiče, bez nichž dlouho fungovat nemůžete. Počítejte však s tím, že měsíční splátky na čas sníží vaši životní úroveň.

Půjčku si vezměte tak vysokou, abyste ji dokázali splácet

Současný finanční trh nabízí jak klasické půjčky, tak i takzvané mikropůjčky známé jako půjčky před výplatou . Ještě než začnete s vyplňováním žádosti, zhodnoťte, jak velkou půjčku potřebujete. Pokud vám do výplaty schází několik málo stovek, je zbytečné si půjčovat hned padesát tisíc korun, protože byste víc utráceli za zbytečné věci. Čím je úvěr vyšší, tím déle ho splácíte.

Zjistěte si všechno potřebné

V první řadě se zřejmě zaměříte na úrokovou sazbu. To je sice správně, nicméně nejedná se o jediný parametr půjčky, který by vás měl zajímat. Zjistěte si také RPSN, což jsou celkové náklady na půjčku. V neposlední řadě si přečtěte veškeré podmínky, například co se stane, když nezaplatíte splátku včas.

Při vyplňování žádosti uveďte pravdivé údaje

Žádost o úvěr už není podmíněna tím, že se musíte dostavit na pobočku daného poskytovatele. Všechno díky moderním technologiím vyřídíte skrze internet. Stačí vyplnit jednoduchou online žádost, což vám zabere pouze několik málo minut. Do kolonek ale udávejte pravdivé informace, a to jak o své finanční minulosti, tak i o příjmech a závazcích. Banky i nebankovní společnosti mají totiž přístup k registrům, a tak si o vás zjistí veškerou finanční minulost.

Vyvarujte se dalších služeb navíc

Poskytovatelé úvěrů většinou lákají i na pojištění proti neschopnosti splácet. Samozřejmě jedná se o zajímavý produkt, nicméně je nezbytné si ho před podepsáním smlouvy prověřit, zda se vám skutečně vyplatí.

Jednou ze spolehlivých a prověřených nebankovních firem je CoolCredit, která nabízí až 20 000 korun na cokoliv. Doba splatnosti se pohybuje v řádech dnů, tudíž se jedná o půjčku před výplatou , o které jsme se výše zmínili. Snadno tak překlenete dobu mezi nedostatkem peněžních prostředků a další výplatou.