Dekorace z větviček

Přírodní dekorace patří mezi působivé prvky, které vnesou do vašeho bydlení tu pravou pohodu. Bohatě vám vystačí vyjít na vlastní zahrádku nebo spáchat zdravotní procházku do blízkého parčíku. Dekorací z větviček existuje celá řada a pevně věřím, že některé vás osloví a pustíte se do jejich výroby.

shutterstock_275574251

Větvičky, které kvetou po celý rok

Je jedno, zda použijete vlastnoručně vyrobenou vázičku nebo kupovanou. V každém případě větvičky do ní umístíte a ty následně ozdobíme. Nabízí se mnoho způsobů, jak větvičky barevně ozdobit. Buď na ně nalepíte pomocí tavné pistole či sekundového lepidla okrasné barevné knoflíčky nebo si vyrobíte papírové kytičky, mašličky. Jestliže vás baví háčkovaní, můžete si pár drobných kvítků uháčkovat a připevnit na větvičky.

Větvičková vázička

S použitím plechovky, která vám zbyla třeba od fazolí, můžete vyrobit úžasnou vázičku či květináček. Větvičky si nalámeme na stejnou délku tak, aby byly o něco delší, než je okraj plechovky. Kolem plechovky dokola nalepíme oboustrannou lepicí pásku. To proto, aby nám větvičky, které budeme přikládat, hezky držely na místě. Nalepujeme hustě jednu vedle druhé. Jakmile máme hotovo, uvážeme přes vázičku mašli a můžeme vložit opět aranžovací hmotu a dále pak ještě ozdobit.

Věneček z větviček

Pokud se jedná o pružné větvičky, které při ohnutí nepraskají, můžeme vyrobit věneček, který zavěsíme na okno či dveře. S pomocí starého drátěného ramínka, to bude úplná hračka. Drátěné ramínko ohneme do tvaru kolečka nebo klidně i srdíčka. Větvičky kolem něj omotáváme a vždy přichytíme s pomocí drátku nebo provázku. Když máme drátěné ramínko hustě obtočené větvičkami, můžeme přejít ke zdobení. Pomocí spreje nastříkáme nějakou barvou nebo jim ponecháme jejich přírodní krásu a zdobení probíhá stejně, jako u větviček ve vázičce. Přivážeme mašli a zdobit můžeme například oříšky, sušeným ovocem, ale i živými či sušenými květy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *