Dětské domečky pro malé i velké


Máte rodinný domek se zahradou a děti vás neustále přemlouvají, že chtějí svůj vlastní venkovní domeček? Není nic jednoduššího než jim ho pořídit. Uvidíte, že vás budou milovat za to, že jste jim dopřáli soukromí vlastního přístřeší, v němž mají dostatek osobního prostoru pro hry se sourozenci či kamarády ze sousedství.

Jak vybrat nejlepší domeček pro děti

Chcete-li svým ratolestem dopřát jen to nejlepší, vybírejte zahradní domky, které s nimi porostou. Takové by měly být opatřeny vyššími dveřmi, výška okolo 170 cm je ideální, abyste si mohli hrát s dětmi i vy a nemuseli se při návštěvě domečku příliš krčit. Stavbu vždy kupujte spíše větší než menší. Ptáte se proč? Je to snadné. Dětičky jsou velmi přelétavé bytosti a může se stát, že je domek brzy omrzí, vy pak nemusíte přemýšlet, co s ním uděláte. Rychle ho přeměníte na úschovnu zahradního nářadí. Z ryze zábavní stavby se tak stane praktická zahradní kůlna na nářadí vypadající nadmíru stylově.

Postavit nebo koupit

Jste-li kutil tělem i duší, není o čem debatovat. Pokud jste vytížení, ale i přesto chcete dětem domeček opatřit, kupte ho. Na trhu jich je opravdu veliké množství a jsou dostupné v mnoha provedeních a velikostech. Oblíbenými variantami jsou rychle složitelné domečky a zahradní altány. Postavíte je raz dva a už se můžete jen kochat tím, jak jsou vaše děti šťastné.

Bezpečnost na prvním místě

Víme, že dětem rádi poskytnete potřebné soukromí, ovšem nic se nesmí přehánět. Doporučujeme dětské domečky umisťovat vždy na přehledné místo, na nějž je vidět z každého koutu zahrady, abyste měli malé nezbedy neustále pod dozorem. Dejte si také pozor na vodní plochy, zahradní jezírka nebo domácí bazény. Domečky v žádném případě nestavte do jejich blízkosti. Ačkoliv se uvedené informace mohou zdát samozřejmé, opatrnosti není nikdy nazbyt.