Mezi nejmodernější formy stínění se řadí venkovní rolety


Okna bez záclon a žaluzií si může dovolit jen ten, kdo má dům dostatečně daleko od pohledů sousedů a kolemjdoucích. Ani tak to ale není příliš dobrý nápad. Žaluzie, rolety a záclony totiž nechrání pouze soukromí, nýbrž pomáhají také udržet v domě přes noc tmu či ochránit obyvatele před nepříjemnými slunečními paprsky.

Možností stínění je spousta. Asi nejklasičtější jsou vnitřní žaluzie, zpravidla hliníkové. V posledních letech se ale do popředí dostávají látkové vnitřní rolety a venkovní rolety. Proč si venkovní variantu oblíbilo tolik lidí?

Interiér dokonale zatemní

Potřebujete k usínání úplnou tmu? Především pro děti to bývá důležité a pro dospělé rovněž, pokud pracují na směny a musí spávat přes den. Venkovní rolety dokážou vytvořit úplně tmavé prostředí, mezi jednotlivými lamelami totiž nejsou žádné mezery, jimiž by pronikalo světlo.

Perfektně izolují teplo i zvuk

Venkovní rolety zvenku okno zcela uzavřou, tím pádem znemožní únik tepla. Jistě jste někdy viděli snímek domu z termokamery a mohli jste se tak přesvědčit, že právě přes okna uniká nejvíce tepla. A ono nejen uniká, ale také vniká! V létě venkovní rolety oceníte, jelikož pokud je zatáhnete, nebude k vám moci horko a vytvoříte si doma příjemnou chladnou atmosféru.

Stejně to funguje s izolací zvuku – nedostane se dovnitř, ani ven. Můžete tedy doma pořádat bujaré párty a pouštět si nahlas hudbu, aniž byste museli mít starosti z rušení sousedů.

Zvolíte si z mnoha typů

Ideální je, když se s žaluziemi počítá už při stavbě, ovšem namontovat se dají i dodatečně. Existují varianty s podomítkovým boxem i s boxem ukládaným do stavebních překladů. Nejméně stavebních úprav vyžadují rolety, u nichž je box zvenčí budovy vidět. Nejedná se ale o nic strašného, co by hyzdilo dům. Ovládání může být manuální, vypínačem, ovladačem, nebo dokonce mobilním telefonem. A barev lamel je tolik, že si ani nebudete umět vybrat. Podívejte se do nabídky společnosti Climax a sami uvidíte.