Dopřejte si kvalitní spánek s novým lamelovým roštem a matrací

V posteli stráví člověk zhruba třetinu života, pokud tedy počítáme, že spí průměrně osm hodin denně. Pravděpodobně si však vzpomínáte na dny, kdy jste se probouzeli s palčivými bolestmi zad a krční páteře, přičemž za zdravotními problémy zřejmě stála právě špatná kombinace roštu a matrace. Pokud si chcete dopřát kvalitní spánek, během něhož se tělo zregeneruje a nabere spoustu sil, obměňte lůžko.

Podle odborných studií se během noci regeneruje většina psychických a fyzických sil. Jakmile se začnou hlásit nějaké potíže, zřejmě za nimi stojí právě špatná či stará matrace. Člověk si nevystačí s obyčejným čalouněným otomanem.

Pohlídejte si rozměry

Postel jako taková spánek příliš neovlivní. Spíše záleží na roštu a matraci. Opomenout byste neměli ani lůžkoviny, matrace, polštáře a další prvky, které máte v posteli po celou dobu spánku. Co se týká postele, zvolit byste měli optimální rozměry, protože příliš krátká anebo úzká postel na komfortu rozhodně nepřidá. Přece jen, není nic příjemného, když vám nohy trčí z postele. Doporučuje se, aby byla postel alespoň o 25 centimetrů delší, než je výška člověka. Pro jednolůžko je vhodná šířka 80 centimetrů, v lepším případě 90 až 100 centimetrů. Samozřejmě všechno se odvíjí od prostorových možností ložnice. Ještě by vás měla zajímat výška postele, která by měla být alespoň 30 centimetrů nad zemí. Podle rozměrů postele potom budete vybírat velikost matrace a roštu.

Lamelové rošty

Současný trh s rošty do postele je poměrně rozmanitý. Oblíbené jsou především lamelové rošty, jež zajišťují správou oporu dolní části zad a beder, optimální větrání matrace a stálé proudění vzduchu. V matraci se tak nedrží žádní roztoči, kvůli nimž by se vám mohla objevit alergie. Při výběru lamelového roštu pro vás bude rozhodujícím faktorem hmotnost uživatele.

Lamelové rošty jsou nejrozšířenější a cenově nejpříznivější řešení. Ještě potom najdete v nabídce laťové rošty ze smrkového, borovicového či bukového dřeva.

Jaké druhy lamelových roštů existují?

Zvolit si můžete mezi třemi hlavními druhy – pevnýmmanuálně polohovatelným a elektricky polohovatelným. Pevný rošt se vyznačuje nejnižší cenou, přičemž jednotlivé laťky jsou vzájemně spojeny textilním popruhem. Druhou variantou jsou manuálně polohovatelné rošty, u nichž si můžete nastavit úhel polohy hlavy a nohou. Pokud však patříte mezi milovníky maximálního komfortu, zřejmě sáhnete po nejdražší alternativě, kterou je elektricky polohovatelný rošt, jenž se ovládá dálkovým ovladačem. Rošt disponuje elektromotorem, díky němuž snadno nastavíte jakýkoliv úhel opěrky hlavy a nohou.

Jestliže hledáte vhodného prodejce lamelových roštů, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu spime.cz, kde najdete vše, co pro kvalitní spánek potřebujete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup