Tipy pro výběr správného konferenčního stolku


Existuje několik věcí, které musíte zvážit při výběru správného konferenčního stolku pro váš prostor. Budete muset nejprve přemýšlet o stylu konferenčního stolku, dále také o správné velikosti a tvaru a nakonec o tom, jakou bude mít funkci ve va šem prostoru. Dejte důraz především na výběr velikosti konferenčního stolku na základě vašeho prostoru.

Pokud je váš konferenční stolek příliš malý nebo příliš velký, bude v prostoru působit nevhodně či rušivě. Zvolit správnou velikost a měřítko vůči prostoru je tedy nesmírně důležité.

Jak budete používat konferenční stolek?

Existuje mnoho možností využívání konferenčního stolku. Jak budete používat svůj konferenční stolek, tedy rozhodne, jaký styl konferenčního stolku je pro vás ideální.

Mnoho konferenčních stolků poskytuje více funkcí, například úložný prostor. Může to být díky zásuvkám, policím pod stolem nebo dalším oddílům. Dokonce si můžete vytvořit vlastní úložné prostory tím, že umístíte proutěné koše do police pod deskou. Konferenční stolky s úložným prostorem jsou oblíbené, protože můžete do konferenčního stolku uklidit mnoho věcí, jako jsou časopisy, dálkové ovládání, herní ovladače, brýle a další drobnosti.

Jestliže je potřeba, aby konferenční stolek často měnil polohu, zvažte model na kolečkách, abyste jej mohli přesouvat po místnosti v závislosti na usazení hostů nebo stolek úplně z místnosti odstranit, pokud jej nepoužíváte.

Kromě odkládání nápojů, telefonů, knih, dálkových ovladačů a všeho ostatního na váš stolek na něj můžete také rádi pokládat nohy při sledování televize. Čalouněné konferenční stolky, nebo dokonce rozevírací stůl mají jak praktický povrch, tak poskytují pohodlí pro vaše nohy.

Pokud rádi sedíte na pohovce a píšete na notebooku, který máte položen na konferenčním stolku, budete muset přemýšlet nejen o výšce konferenčního stolku, ale také o materiálu, ze kterého je stolek vyroben. Jestliže se vaše ruce opírají o stůl při psaní, dřevěné stoly jsou mnohem pohodlnější než, řekněme, studené sklo nebo kámen.

Nezapomeňte, že pokud máte malé děti, je důležité vyhnout se konferenčním stolům s ostrými rohy nebo křehkými skleněnými povrchy.

Bude konferenční stolek ústředním bodem místnosti?

Přestože byste nemuseli nutně považovat konferenční stolek za nejobvyklejší střed místnosti, často bývá umisťován právě do středu. Konferenční stolek také tematicky vzájemně sjednocuje pokoj. Jasné, odvážné konferenční stolky mohou být doplněny barevnými akcenty místnosti. Nebo se rozhodněte pro vysoký lesk stolku, abyste vytvořili moderní vzhled.

Povrch stolku

Skleněné konferenční stolky se používají mimo jiné proto, aby byl skrz ně vidět pečlivě vybraný vzor koberce. Pokud chcete, aby vynikl koberec, vyhněte se konferenčním stolkům se složitými detaily. Zdobené kovové povrchy nebo dřevěné výřezy mohou způsobit přílišné vizuální potíže, když jsou v místnosti spolu se vzorovanými koberci.

Jak velký je třeba mít konferenční stolek?

Velké konferenční stolky nebudou samozřejmě vhodné pro menší obývací pokoje. Navíc sedačky s vysokým sedadlem nemusí být nejvhodnější pro nízké konferenční stolky, a proto byste měli vzít v úvahu výšku stolu ve srovnání se sedačkami kolem něj. Nestačí měřit jen fyzické rozměry konferenčního stolku, ale také prostor potřebný k tomu, abyste měli pohodlné sezení u stolku.

Masivní dřevěné stolky jsou vhodné pro větší místnosti a mohou přidat více pocitového tepla do větších prostorů, kde je obvykle obtížnější dosáhnout pocitu pohody.

Výška

Váš konferenční stolek by neměl být vyšší než horní část polštářů na pohovce, ale měl by být nejlépe asi o 2,5–5 cm nižší než pohovka.

Délka

Délka vašeho konferenčního stolku by měla být přibližně dvě třetiny délky nebo šířky pohovky. Pokud je váš konferenční stolek příliš dlouhý nebo příliš krátký, nebude se pravděpodobně hodit do vašeho prostoru.

Šířka

Je-li váš prostor široký, pak stůl s výrazně větší šířkou bude lépe vizuálně vyplňovat prostor. V případě širokého prostoru je šířka konferenčního stolku nejvhodnější mezi 80 a 120 cm. Nicméně pokud máte malý pokoj, bude pravděpodobně nejvhodnější šířka konferenčního stolku přibližně mezi 48–80 cm.

Tvar

Pokud máte čtvercový pokoj, pak kulatý konferenční stolek bude příjemný na pohled a pravděpodobně se bude do vašeho prostoru nejlépe hodit. Pokud máte pravoúhlý pokoj, je pravděpodobné, že obdélníkový stůl nejlépe zaplní prostor. Umístění sezení v místnosti může také diktovat, jaký tvar konferenčního stolku bude nejlepší. Například pokud máte prostor pro rozhovory, kde jsou čtyři židle umístěny v kruhu, kulatý stůl bude vždy nejlepší.

Orientace

Pro správné rozestupy mezi konferenčním stolem a nábytkem kolem něj by měla být vzdálenost mezi dvěma místy alespoň 30–45 cm. Při 30 cm se jedná o těsné uspořádání, ale je také možné, pokud máte malý prostor. Vzdálenost 30–40 cm je optimální.

Kolik údržby a čištění budete pravděpodobně dělat?

Ne každý chce nebo má čas udržovat nábytek důkladně čistý na denní bázi. Mnoho lidí je spokojeno s konferenčním stolkem, který lze velmi rychle každý den očistit. Pokud tedy nemůžete nábytek pravidelně čistit, pak se vyvarujte nákupu stolku, který pečlivé pravidelné čištění vyžaduje. Čištění zrcadlového stolku nebo mramorového nábytku vyžaduje mnohem větší péči a intenzivní údržbu než čištění dřevěného nábytku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup