Homestaging zvýší šanci na prodej nemovitostí

Už jste možná někdy zaslechli o metodě zvané homestaging, ale netušíte, o co jde? Jedná se o přípravu nemovitosti k prodeji, která dokáže zvýšit cenu až o 10%. Cílem je nejen nemovitost prodat, ale prodat ji s minimálními náklady. Mnoho majitelů nemovitostí dělá zásadní chyby, které snižují kupní cenu bytu či naopak prodlužují dobu, po které je nemovitost víceméně neprodejná. Společně se dnes podíváme, v čem spočívá tajemství homestagingu a jak to učinit tak, aby vám potencionální zájemci o nové bydlení nedali pokoj. Myslíte si, že to není možné? Ale je – čtěte dál a přesvědčte se o tom.sekyra-obr1

Zvýšení šance na prodej s minimálními náklady

Cílem této služby, kterou si můžete objednat, pokud si sami netroufáte je vyzvednout přednosti nabízené nemovitosti tak, aby byla zajímavá a lákavá. Práci homestagera je upravit nemovitost za minimální finanční náklady tak, aby si během prohlídky mohl potencionální klient lehce představit, že nemovitost již obývá a cítí se příjemně. Nemusí se vždy jednat pouze o prodej, ale také pronájem nemovitosti. Vyhnete se tak zbytečně nákladné rekonstrukci a velkému nakupování.

Základem je zbavit se všech nepotřebných a kýčovitých věcí, které ubírají estetickému rázu interiéru. Vhoďte do koše zaprášené kytice, staré kloubky, pohlednice a jiné zbytečnosti. Jestliže nemovitost pronajímáte, vezměte si sebou všechny osobní věci. Jednak tím kazíte dojem a neumožníte novému nájemníkovi se zabydlet a cítit, jako doma, a pak nevíte, kdo se tam nastěhuje.

Úklid hraje důležitou roli

Ještě než začnete zvát lidi na prohlídku, pečlivě ukliďte. Různé letáky, časopisy, nesetříděné knížky, prach, fleky na kuchyňské lince, opadané květiny na parapetu. Nepořádek, i když ne velký na příjemném dojmu nepřidá. Pokud tedy nemáte čas věnovat se pečlivěji otázce homestagingu sami, najměte si profesionála včetně úklidové služby. Tato investice se vám zaručeně vrátí zpět. Je prokázáno, že při rozhodování o koupi nemovitosti rozhoduje první dojem. V případě, že kupujícího nemovitost nezaujme hned, je téměř nulová šance na její prodej.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *