Hřejivé bavlněné povlečení přináší sladké sny, poradíme jaké vybrat

Sníte o povlečení, které vás zahřeje? Vyzkoušejte bavlněné! Kvalitní bavlněné povlečení je zárukou vaší spokojenosti. Dodá vaší posteli žádanou krásu a vašim snům lehkost a barevnost. Víte ale, jak vybrat to nejlepší bavlněné ložní prádlo? A jaké příze se na trhu luxusního povlečení nabízejí? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit, abyste měli šťastnou ruku.

Povlečení
Povlečení

Proč právě bavlna?

Pro bavlněné povlečení hovoří spousta plusů. Je to zcela přírodní vlákno, které je šetrné k naší pokožce. Nevyvolává alergické reakce a dobře saje pot. Bavlna je prodyšná a lidská pokožka tak může dobře dýchat. Bavlněné povlečení je pohodlné v každém ročním období. Nebude vám v něm horko ani zima. V létě příjemně chladí, v zimě zahřívá. Skvěle snáší praní a sušení a dlouhou dobu si uchovává svou barvu i tvar. Můžete jej prát na vysoké teploty. Bavlněné povlečení se může i žehlit, některé druhy materiálů žehlení ale nevyžadují.

Jaká bavlna je nejlepší?

Nejkvalitnější bavlna, ze které se vyrábí bavlněné povlečení, je dlouhovlákenná egyptská mako bavlna. Splňuje vše, co si od luxusní tkaniny můžete přát. Je příjemná na omak a má dlouhou trvanlivost. Její vysoce pevná vlákna skvěle sají pot. Svou krásu si uchovává i při častém praní. Je vhodná i pro nejmenší miminka, kterým se v bavlněném povlečení z egyptské bavlny budou zdát ty nejkrásnější sny.

Luxusní ložní povlečení
Luxusní ložní povlečení

Druhy bavlněného povlečení

Bavlněné ložní prádlo se vyrábí v mnoha kouzelných variantách. Ty se liší způsobem výroby (tkaní, pletení) nebo speciálními technologickými postupy, které se používají při jejich výrobě. Mezi nejoblíbenější druhy patří bavlněný satén, bavlněný jersey nebo bavlněný damašek. Bavlněný satén je známý svou jemností na dotek. Dokonale se přizpůsobuje teplotě těla a okolního prostředí. V létě vás příjemně ochladí, v zimě dodá potřebnou hřejivost. Jeho jemný lesk se získává při procesu mercerace. Ta prádlu dodává jedinečné užitné vlastnosti a nepřehlédnutelnou krásu. Vyrábí se i v  úpravě pro snadné žehlení. Bavlněný jersey je příjemná overlocková pletenina. Své časté uplatnění získává u napínacích prostěradel, v posledních letech se ale objevuje i na povlečení. Je jemný a dokonale přizpůsobivý. Bavlněný damašek je kvalitní a exkluzivní materiál s dlouhou životností. Má decentní hedvábný lesk a působivé vytkané vzory. Lesku se dosahuje pomocí speciální povrchové úpravy. Povlečení z bavlněného damašku bude skutečným skvostem ve vaší ložnici.

Ložní povlečení
Ložní povlečení

Jak vybrat to nejlepší bavlněné povlečení?

Pokud si při výběru nejste jisti, obraťte se na zkušeného výrobce nebo prodejce bavlněného povlečení. Poradí vám, upozorní vás na úskalí jednotlivých typů materiálů a pomůže při volbě toho nejlepší kousku pro vaše specifické potřeby. Zárukou spokojenosti jsou osvědčené značky povlečení, mezi které patří česká společnost Stella Ateliers, německá Estella nebo oblíbený Bauer, rovněž německá značka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *