Co by měla splňovat kvalitní zdravotní matrace?

Spánek spousta lidí podceňuje, což je samozřejmě chyba. Během spánku totiž probíhá velké množství procesů, které mají podstatný vliv na lidské zdraví.

Pokud se v noci často budíte a nedaří se vám usnout, budete nejen unavení, ale z dlouhodobého hlediska se zvyšuje riziko zdravotních problémů.

Šetřit na matraci se nevyplácí

Lidé jsou schopni spát na ledasčem, a tak asi není žádným překvapením, že se i u nás běžně spí na matracích za pár stovek. Ty však nejsou nic extra, jelikož si svůj tvar drží pouze po velice omezenou dobu.

Jakmile začnou v některých částech povážlivě měknout, je to známka toho, že je čas matraci vyměnit. Proto je výhodnější levné matrace nekupovat a pořídit si raději něco pořádného, ideálně stabilní zdravotní matraci. Investice do takové matrace je sice vyšší, na druhou stranu dokáže dobře sloužit po mnoho let a člověk se konečně dosyta vyspí.

Ne každá matrace, která se jako zdravotní prezentuje, taková skutečně je. Opravdové zdravotní matrace totiž musí splňovat následující kritéria:

Dostatečná podpora páteře – dobrá zdravotní matrace udrží tělo ve správné poloze.

Regulace teploty – originální zdravotní matrace je vyrobena z prodyšných materiálů, kterými je schopen cirkulovat vzduch. Díky tomu se snižuje potenciální pocení.

Je hypoalergenní – takové matrace jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které minimalizují přítomnost roztočů a dalších alergenů. Tuto vlastnost dokáží ocenit hlavně astmatici.

Má správné certifikace – kupovat zdravotní matraci někde na trhu nebo přes pochybné stránky je velké riziko. Nejlepší je pořídit si matraci u prověřeného prodejce. Ti prodávají zboží pouze se správnými certifikáty, které jsou hlavní zárukou vysoké kvality.

Zdravotní matrace nejsou určeny pouze pro jedince s problematickým pohybovým aparátem. Jejich skvělé vlastnosti využijí i lidé, jež jsou zcela fit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *