Jak moderně vymalovat byt aneb Seznamte se se současnými trendy v oblasti výmalby!


Pokud je to již pár let od doby, kdy jste naposledy malovali byt, chopte se v nejbližší době štětce či válečku a pusťte se opět do díla. Trendy interiérového designu se pravidelně mění, a nic nevnese do místnosti tak svěží vánek jako právě zbrusu nová výmalba. Chcete-li, aby vaše bydlení nezaspalo dobu, inspirujte se následujícími tipy. Vydali jsme se pro vás po stopách nejnovějších stylů a zjistili, jak dosáhnout strhujícího výsledku.

Minimalismus ustupuje do pozadí

Na počátku končící dekády jsme stavěli slavobránu minimalismu, nyní se od něj pozvolna vzdalujeme. Tedy alespoň od bílé, která byla po mnoho let v kurzu. Nahradily ji hřejivější odstíny, především zemité hnědé, jež navozují pocit komfortu. Především jí se nyní rozhodně nebojte a nebojte se vyžít jakýkoliv tón napříč celým jejím spektrem. Malíři také doporučují tóny krémové, pískovou i světle hnědou. Jako skvělá volba se jeví terakotová a „spiced honey“ neboli kořeněná medová. Nátěry oken a dveří proveďte klasickým způsobem – elegantní bílá sluší rámům zdaleka nejvíce.

Teplá neutralita i výrazné barvy drahých kamenů

Rok 2020 bude patřit i hřejivým neutrálním tónům. A dostanete příležitost se odvázat – v žebříčku trendy barev najdete na předních příčkách smaragdově či myslivecky zelenou. Tyto výrazné tóny si s neutrálními odstíny velmi rozumí a lze je smysluplně kombinovat.

Inspiraci hledejte také v lese. Moderní jsou snad všechny barvy, které se vám naskytnou při toulkách českou přírodou.

Nemusíte se bát ani sytých barev, které se hodí především do dobře prosvětlených místností. Pamatujte však, že ať už zvolíte zelenomodrou, barvu černého uhlí či jiný sytější odstín, není moudré „zasytit“ celý prostor, dominantní sytá barva se vždy se bude lépe vyjímat spíše jen na jedné stěně.

Barvou roku bude klasická modrá

V roce 2019 vládla energická korálová, pro začátek následující dekády zvolili odborníci z Pantone klasickou modrou. Interiéru propůjčuje osobitý kouzelný nádech, vyjadřuje klid a stálost. Zároveň je elegantní i nadčasová. Pravděpodobně se do ní zamilujete nejen při malování pokojů, ale také v souvislosti s obměnou šatníků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup