Jak si zařídit ložnici ve skandinávském stylu?

Elegantníjednoduchásvětlánesmírně praktická, to vše jsou synonyma ložnice ve skandinávském stylu. Předností tohoto stylu je čistota provedení a vysoká míra funkčnosti. Interiér severských obydlí působí harmonicky a zvláště se vyznačuje nadčasovostí. Říká se „v jednoduchosti je krása“. Toto rčení naprosto vystihuje podstatu skandinávského stylu.

Spojujícím prvkem jsou jednoduché linie nábytku v neutrálních barvách, často bílé, v jemných odstínech šedé, v některých případech naopak výrazné tmavší šedé pro vytvoření žádoucího kontrastu a zvýraznění určitých prvků interiéru. Styl se nebrání ani barvě černé, kterou lze rovněž vhodně zařadit.

Šatní skříně, stejně tak i postele jsou větších rozměrů, pro vytvoření dostatečného prostoru k uskladnění všech svršků a k naprostému pohodlí během spánku jejich majitelů. Ložnice bývá doplněna komodou s dostatkem šuplíků, k uložení všech drobnějších součástí šatníku. Časté jsou poličky s vystavenými obrázky nebo fotografiemi překrásné severské přírody, doplněné lampičkami anebo hodinami s jednoduchým ciferníkem bez číslovek.

Máte pocit, že běžné šatní skříně nabízené v obchodních řetězcích vám nevyhovují? Nejlepším rozhodnutím pro vaši novou elegantní ložnici v severském stylu bude vyhotovení skříně do ložnice na míru. Vámi zvolené interiérové studio má možnost provedení ložnice na míru, přesně podle vašich požadavků. Jestliže je vaše ložnice menších rozměrů, nemusíte poklesat na mysli, vše zachrání možnost individuálního navržení a výroba nábytku do ložnice na míru.

Skandinávská ložnice v sobě ztělesňuje pohodlí a navozuje příjemný poklid před životadárným spánkem. Pro bezstarostný spánek doporučujeme vybírat přírodní materiály, zejména masivní dřevo nebo dřevěnou dýhu. Severský nábytek dává často vyniknout přírodním materiálům, nejen proto doporučujeme ponechat nábytek v přírodním odstínu, pouze naolejovaný nebo přetřený bezbarvým lakem. Další možností je použít lak barevný. Zde nezapomínejte na bezpečnostní stránku. Mělo by se jednat o lak certifikovaný, bez nežádoucích účinků na lidské zdraví a potažmo na ničím nerušený spánek.

I přesto, že je hlavní předností tohoto stylu jednoduchost a vyjádření prostoty, skandinávská ložnice se nebrání zajímavým dekoracím, které tak příjemně zpestří vlastní atmosféru a navodí pocit útulnosti. Zajímavé závěsy, polštářky a přehozy naaranžované neotřelým způsobem vždy osloví. Nebraňte se vzorům a barvám, klidně můžete použít větší vzor, jenž bude působit lehce extravagantně. Potisk bývá nejčastěji v provedení geometrických obrazců nebo v podobě květin.

V neposlední řadě zmiňujeme aspekt podlahové krytiny, který bývá tradičně řešen dřevěnými plovoucími podlahami v přírodních odstínech nebo v odstínech šedé. Pod menší část manželského lůžka můžeme podsunout hebký kusový koberec, který působí nejen esteticky, ale v zimních měsících příjemně prohřeje prochladlé končetiny.

Skandinávský styl je velmi vkusný, příjemný a pohodlný. Záleží na vašich preferencích, ale určitě si jej brzy zamilujete a možná budete mít zájem si jím vybavit nejenom vaši ložnici, ale kompletní interiér.

Při jeho tvorbě je třeba se držet určitých pravidel, které zmiňujeme v tomto článku. Připomínáme, že základním pravidlem je střídmost, v souladu s tímto tvrzením je důležité prostor nepřeplnit nábytkem a nadbytečnými dekoracemi. Místnost by měla být prostorná s dostatkem přirozeného světla. Důležitá jsou rozměrná okna, respektive dostatek umělého osvětlení pro dosažení dokonalého komfortu.

Máte-li zájem o další informace, nezávaznou schůzku či vyhotovení vizualizace, neváhejte kontaktovat firmu INVIDA, která působí v Praze, Českých Budějovicích a dalších regionech po celé České republice. Tato firma, jenž má vysoký smysl pro detail, se již dlouhou řadu let věnuje profesionálnímu designu interiérů a navíc má vlastní realizační tým, který vyrobí a sestaví nábytek na míru podle vašeho přání a prostorových možností vaší domácnosti. Velkou předností firmy je zcela individuální přístup ke všem projektům. Její odborní zaměstnanci věnují dostatek péče a času všem svým zákazníkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *