Vyberte pro svoje nádrže ten nejlepší hladinoměr

Ačkoliv by mohla většina lidí dát hladinoměry víceméně do jedné jediné skupiny, tak naopak můžeme bez problémů rozdělit hladinoměry do poměrně dost velkého množství výrobků, které jsou sice velice podobné svým výstupem, ale nemusí zdaleka být vhodné do všeho prostředí a zpravidla fungují vždy druh od druhu na trochu jiné bázi.

Díky tomu tak máme v dnešní době opravdu velké množství velice kvalitních hladinoměrů, přičemž se každý z nich hodí do různých typů kapalin, ukládaných nádob, nebo má jiné specifikace. My si dnes řekneme o třech druzích, které jsou všeobecně nejpoužívanější.

Dostupné a jednoduché mechanické hladinoměry

V jednoduchosti je krása. A přesně proto jsou i v době digitálních a laserových měřících technologií právě mechanické hladinoměry stále prodávané a pochopitelně i stále oblíbené. Základem funkce je pro mechanické hladinoměry stupnice v procentech či centimetrech. Pod stupnicí je zavěšeno závaží, které reaguje na to, jak je nadnášené a díky tomu ukazuje kvalitně hladinu. Mechanické hladinoměry jsou jednoduché a velice levné. Navíc je lze využít víceméně pro jakékoliv kapaliny, jedinou podmínkou je, aby kapalina nebyla agresivní vůči materiálu, ze kterého je závaží.

Pneumatické hladinoměry se vzdáleným přístupem

Vedle jednoduchých mechanických jsou pneumatické hladinoměry o něco složitější technologií. Hladinu zde propočítávají pomocí měření hydrostatického tlaku, o čemž může hodně prozrazovat právě už jen název „pneumatické“. Oproti mechanickým ale mají výhodu, že mohou data přenášet dálkově elektronicky. Proto jsou často užívány hlavně na místech s horším běžným přístupem.

Extrémně odolné hydrostatické hladinoměry

Mezi ostatními hladinoměry jsou právě hydrostatické velkými nezničitelnými tanky. Zcela schválně se totiž používají hydrostatické hladinoměry na hustější, nebo dokonce agresivní látky. Výjimkou dokonce není, že se používají do látek, které jsou přehřívané na teploty i o několika stupních celsia. Vše se odvíjí od technologie měření, která neobsahuje žádné mechanické součástky, které by mohla poškodit. Jsou tak stejně jako pneumatické řešeny hlavně elektronikou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *