Je ratanový nábytek vhodný na zahradu, nebo ne? Známe odpověď

Jaro je už v plném proudu a lidé se začínají vracet na své milované zahrady. Mnoho z nich po několika měsících dlouhé zimy zjistilo, že jim chybí potřebné vybavení. Přesně proto jsou v současné době všechny obchody s nábytkem plné zákazníků. Jaký materiál musíte vyzkoušet?

Kombinace ceny a kvality

Zahradní nábytek je specifický zejména tím, že musí spolehlivě odolávat nejrůznějším živlům. Přesně proto je nutné zvolit solidní materiály, které odolávají změnám teplot, UV záření, vlhkosti i dešti. Možná se to zdá jako banalita, ale nejedná se o nic jednoduchého.

Ačkoliv nejlevnější variantou je rozhodně plast, jeho nehezký vzhled a snadné poničení zdaleka nedostačují náročnějším majitelům zahrad. Ti se pak často obrací spíše na služby ratanu. Jedná se o popínavý keř z oblasti Indonésie, který se snadno tvaruje a poskytuje velkou mechanickou i chemickou odolnost.

Z toho důvodu se používá jako spolehlivý a cenově přijatelný venkovní nábytek. Jeho majitelé si cení i faktu, že nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Pokud jej budete čistit, používejte jen čistou vodu bez jakýchkoliv přípravků. Určitě ho nenechte obrůstat mechem, jelikož ten nedělá z dlouhodobého hlediska materiálům dobře. Mimo těchto detailů je ratanový nábytek téměř nesmrtelný.

Elegantní styl

Nábytek na zahradu, stejně jako nábytek na terasu, musí být nejen praktický, ale také hezký. V současné době naštěstí vážně není nouze o nekonečné množství variant i provedení. Nemusíte přitom zbytečně objíždět prodejny v celém městě. Stačí si jen sednout k počítači a otevřít si internetové stránky e-shopu Avenberg.

V přehledných kategoriích si snadno objednáte jak jednotlivé kusy, tak šikovně sestavené sety. K tomu připočtěte rychlou dopravu, časté slevové akce a máte vyhráno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *