Klimatizace do bytu: Jak na její výběr?

Při zařizování bytu a jeho zútulnění je dobré myslet na kvalitu ovzduší uvnitř jednotlivých místností, potažmo zajistit, aby v interiérech vždy byla teplota dle vašich potřeb. Z těchto důvodů se vyplatí investovat do klimatizační jednotky. Jaké jsou v tomto směru možnosti a na co si dát pozor při volbě klimatizace?

Jednoduché a levné řešení

Pakliže za klimatizační jednotku nechcete utrácet příliš mnoho peněz a jejím cílem má být hlavně účinné ochlazení vzduchu v jedné z místností například během letních veder, vyplatí se nejvíce obyčejná mobilní klimatizace. Stačí ji zapojit do elektřiny a rouru, jíž se odvádí vzduch ven, prostrčit třeba oknem. Jde o modely, které jsou vhodné například do kancelářských prostor, ale využijete je i doma pro občasné použití. Zvolit lze kromě jiných značek klimatizace Daikin, případně také klimatizace Panasonic, jež jsou cenově dostupné a vysoce výkonné.

Důmyslná klimatizační jednotka

V okamžiku, kdy hledáte spíše trvalejší a preciznější modely, je na místě se zaměřit na takzvané split klimatizace. Jedna jejich část je nastálo umístěna vně objektu, vnitřní tichá jednotka se dá umístit na zeď, pod strop apod. Alternativou jsou multisplit klimatizace, u nichž jedna vnější část dokáže obstarat několik vnitřních jednotek naráz, takže díky tomu lze optimalizovat vzduch ve více místnostech. Příkladem kvalitních produktů jsou klimatizace Samsung či výše uvedené značky.

Na co si dát pozor?

Při výběru klimatizace si určitě všímejte základních parametrů. Zejména jde o hlučnost. Ani u mobilních klimatizací by uvnitř místností neměl hluk přesáhnout více než 20 decibelů. Dále je praktické hledět na energetickou náročnost. Volte spíše produkty v energetické třídě A a vyšší. V neposlední řadě je důležité brát v potaz velikost místnosti, v níž má klimatizační jednotka fungovat. Nejlepší je se přímo poradit s prodejcem. Vždy se obracejte spíše na specializované prodejny, v nichž vám lépe poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup