Konec služeb! Nechte úklid společných prostor v domě na profesionálech

Snad každý, kdo strávil alespoň část svého života bydlením v bytovém domě, zažil systém sousedských služeb na úklid chodby a společných prostor domu. I když často kreativně řešené tabulky a cedulky s ukazatelem, kdo pro tento týden vyhrál službu na chodbu, tak trochu patří k interiérům českých bytovek, činžovních domů a paneláků, je pravdou, že lze dnes všechno řešit mnohem elegantněji a pohodlněji pro všechny. Navíc za velmi příznivé ceny.

Čisté prostředí jako vizitka domu a jeho obyvatel

Můžete mít byt jako klícku, ale pokud jsou návštěvníci nebo obyvatelé domu nuceni procházet špinavou chodbou s odpadky za dveřmi, ten nejlepší dojem se vám už jednoduše udělat prostě nepodaří. Chodba a schodiště patří v bytových domech k extrémně vytíženým a namáhaným prostorům a jednoznačně tedy vyžadují pravidelnou údržbu i péči. Nejen že úklidem těchto prostor pečujeme o dům jako takový a prodlužujeme tak jeho životnost, ale jednoduše by mělo být naším primárním cílem starat se a dbát o prostředí, ve kterém žijeme, a snažit se o jeho nejvyšší estetiku a čistotu.

Sousedská výpomoc

Za dosažení popsaných cílů bojují obyvatelé českých bytovek často společnými silami. Úklid bytových domů probíhá formou sousedské výpomoci a jasně daným pořadníkem služeb. Vytírání schodů, chodby a úklid prostoru okolo vchodu se stalo klasickou víkendovou a zejména nedělní “kratochvílí” a očistným rituálem, kterému se jednou za čas nevyhne nikdo z domu. Na koho zrovna vyšla služba, bez výmluv a vytáček se musí chopit hadru, mopu a kýble a pustit se do pravidelné údržby, která rozhodně nepatří mezi nejsnazší nejméně namáhavé práce.

Velká pomoc za pakatel

Máte-li za sebou už poměrně vyčerpávající úklid domácnosti, sebrat poslední zbytky sil a pustit se ještě do úklidu společných prostor se může leckdy zdát nekončící úklidové peklo. Samozřejmě s přibývajícími roky, při obyčejném nachlazení nebo po úrazu je i obyčejné zametení chodby, natož pak její vytření téměř nadlidským úkolem, jehož splnění nepomáhá ani lepší naplánování. Co když to jde ale jinak? Třeba rychleji, bez námahy a dokonce i mnohem lépe?

Ať už obyvatelé bytů ve vašem domě patří mezi starší, nechcete řešit žabomyší války “kdo úklid odbyl” nebo jednoduše chcete ušetřit čas svůj i sousedů – nechte úklid bytových domů na profesionální úklidové firmě. Úklidová firma zamete a vytře všechny podlahové plochy společných prostor, vyžene z rohů pavouky a pokud si budete přát, postará se i o mytí oken v mezipatrech. I pravidelný týdenní úklid chodby od podkroví po vchod stojí po rozpočítání mezi všechny obyvatele domu jen zanedbatelnou částku, která rozhodně v žádném případě nemůže ani v nejmenším ohrozit rodinný rozpočet.

Tak co říkáte, není čas na celodomovní schůzi a oslovení úklidových profesionálů?