Nakupujete komodu? Na tyto aspekty si dejte velký pozor


Pokud bychom měli hledat nábytek, který není příliš na očích, ale je maximálně funkční, jistě by se na jedné z předních pozic umístila komoda. Vždyť právě tato menší skříň se nachází prakticky skoro v každém interiéru. Může se přitom jednat jak o moderní bydlení, tak i o starší objekty. Jestliže aktuálně uvažujete o nákupu nové komody, jste na správném místě. My se totiž na různé aspekty této nelehké volby podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Dostatek úložného prostoru

V první řadě se zaměřte na celkový objem užitného prostoru komody. Prostě a jednoduše musíte prvně vědět, kolik věcí se do nitra komody vejde. Ideální je zjistit si přímo objem komody udávaný v litrech. Mnohé ale poznáte i podle samotných rozměrů konkrétního modelu. Počítat musíte i s tím, že budete potřebovat dostatek místa pro umístění komody do ložnice či jiné místnosti.

Kvalita kování

Co se týká materiálů, většina komod se vyrábí z lamina. Vybrat lze i modely z masivu, nicméně ten je poměrně drahý a také těžký. Velký pozor je zapotřebí dát i na volbu kování. Právě to je totiž nejvíce namáháno. Vždyť otvírání a zavírání komody bývá na denním pořádku. Zkontrolujte si proto jak kvalitu pantů, tak i samotných madel, jež jsou umístěná na jednotlivých zásuvkách.

Systém otevírání a skladování

Postačí vám klasická šuplíková komoda, nebo byste raději nějaký jiný systém? Vybírat si lze i z modelů majících nejrůznější výsuvné police. Případně jsou k dispozici také komody, které mají jednotlivé součásti otevřené. Na polici si prostě cokoli uložíte a bez nutnosti otevírání dvířek si to opět vezmete zpět.

Design komody

Vzhledově lze volit provedení přesně podle toho, v jakém prostoru danou komodu umístíte. Třeba v koupelně je tradiční bílá komoda. V ložnice ovšem působí mnohem živěji dekory olše, buku, dubu nebo jiných tradičních tuzemských dřevin.

Prakticky všechny modely seženete v eshopu Dona-shop.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup