5 tipů pro efektivní čištění odpadů


Když přijdete do koupelny, začnete si čistit zuby a následně plivnete do umyvadla, které je plné vody, zrovna příjemnou chvíli nezažijete. Ucpaný odpad ve dřezu či za wc taktéž nepatří mezi zrovna optimální záležitosti. Všechny situace mají společného jmenovatele, a to nezbytnost expresního řešení. Tipů a triků existuje spousta, a tak se na některé nejznámější podíváme podrobněji.

1. Komplexní demontáž celého odpadního systému

Mnozí domácí kutilové si v případě ucpaného odpadu poradí tak, že zkrátka rozmontují celý systém plastových trubek pod dřezem a všechno kompletně vyčistí prostřednictvím hadříku či hubky a vody. Následně kompletně veškeré komponenty zase smontují dohromady a odpad začne znovu fungovat tak, jak má. Ne každý si ale na takovou špinavou práci troufá. Jistotu, že bude všechno těsnit, také nemáte.

2. Postačí chemie

Úplně nejjednodušší je použití chemie. Pokud si koupíte specifický hydroxid, který dokáže rozpouštět různé nečistoty, může se vám podařit odpadní cesty vyčistit rychle a bez špinění se. Chemie ale nefunguje vždy. Některé mechanické nečistoty se prostě neodstraní.

3. Vyčištění odpadních cest speciálním perem

Čištění odpadů v Praze, případně kdekoli jinde se řeší specifickým perem, jímž se odpadní trubky prostě a jednoduše protáhnou. Pero má ale omezenou funkčnost. Je-li zátka z odpadů dál, nemáte šanci.

4. Odstranění nečistot tlakovou vodou

Vydat se lze i touto cestou, nicméně tlakové protažení odpadů je vhodnější nechat na profesionálech majících patřičnou techniku.

5. Profesionální čištění odpadů

Chcete mít jistotu, že bude vše v pořádku a vy se neumažete? Pak se obraťte na specialisty. Naším tipem je společnost Herčík a Kříž mající s čištěním kanalizace v Praze dlouholeté zkušenosti. Věnují se také čištění odpadů, a to prostřednictvím motorového pera či tlakových postupů, případně jinými účinnými metodami.