Parní čistič: praktický pomocník na úklid všech druhů podlah

parní čistič
parní čistič

Udržení čistoty v bytě nebo domě začíná vždy u stoprocentně uklizené podlahy. To bohužel obnáší zdlouhavou práci, do které se málokomu chce. Navíc s chemickými přípravky, které nejsou nic dobrého pro zdraví ani přírodu. Trochu jako zjevení tak ve světě úklidu působí parní čističe, které tyto problémy hravě řeší. Už jste o nich slyšeli?

Ruční parní čističe a parní mopy nejsou žádnou novinkou, přesto se o nich nejvíc začíná mluvit hlavně v poslední době. Především dnes, kdy většina z nás bojuje s volným časem, se totiž staly velmi aktuálními.

Místo chemie jen voda

Jedna z největších výhod parních čističů je to, že k jejich provozu potřebujete pouze běžnou kohoutkovou vodu a elektřinu. Na chemické čisticí prostředky, které lidé při úklidu vdechují, a dokonce vstřebávají do těla kůží, tak můžete s klidem zapomenout. Navíc jsou parní čističe velmi nenáročné na údržbu, jen je potřeba jednou za čas vyměnit utěrku z mikrovlákna.

Maximální čistota

Hygiena půl zdraví – čistě uklizený domov je nezbytností nejen pro děti nebo alergiky, ale úplně pro každého. Horká pára si poradí nejen s viditelnou špínou, ale také s prachem, plísní nebo roztoči. Navíc není důležité, jakou podlahu doma máte, takže už nemusíte řešit, ve které části domácnosti stírat a kde luxovat. Parní čističe si poradí s kobercem, dlažbou i plovoucí podlahou. Pára navíc veškeré čištěné povrchy přirozeně dezinfikuje, odmašťuje a zbavuje pachů.

Snadná manipulace

Parní čističe šetří čas a zacházet s nimi není nic náročného. Způsob manipulace se liší podle konkrétních typů, obecně si ale poradí každý. Během práce nepotřebujete nic než samotný čistič. S malým ručním parním čističem snadno uklidíte i málo přístupná místa – pára se dostane do úzkých škvír, do vláken tlustého koberce a je ideální třeba na čištění spár v dlažbě. Snadný pohyb parního mopu i v omezených prostorech zase umožní otočná hlavice.

Podlahou to nekončí

Všechny výhody parního čističe nevyužijete pouze na podlahu, ale také na spoustu dalších povrchů. Vyčistíte s ním celou koupelnu nebo toaletu, od obkladaček po sanitární zařízení. Hodí se ale i na matrace, sedací soupravy i oblečení a bez obav můžete s parním čističem vyčistit i dětské hračky. Skvělým pomocníkem je navíc v autě, pelíšcích domácích mazlíčků, a dokonce na umytí ledničky. Tento úklidový pomocník je zkrátka opravdu všestranný.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup