Při výběru matrace se neřiďte jenom cenou

Pokud si vybíráte matraci, nikdy se neřiďte pouze její cenou. Vždy berte v úvahu i další parametry. Správný výběr matrace se řídí především jejím složením, tedy materiálem, z něhož je vyrobena.

Dále je velice důležitým parametrem tvrdost, která se počítá v sedmi stupních. První stupně jsou nejměkčí, sedmý stupeň patří matracím s extrémní tvrdostí.

shutterstock_110804156

Sendvičový charakter zajistí optimální vlastnosti

Zdravotne-matrace.sk nabízejí ty nejmodernější materiály, které vám zajistí kvalitní spánek. První zásadou zdravého spánku je dobře zvolená kombinace roštu postele a matrace. Rošty s pružnými lamelami by se měly kombinovat s matracemi bez pružin, tedy například pěnové. Naopak pro pevné rošty se lépe hodí matrace pružinové. Matrace se skládá z několika vrstev, což ovlivňuje výsledné vlastnosti. Velký komfort poskytují například latexové matrace s vysokou nosností a dlouhou životností. Nabízejí vysokou stálost tvaru a také vynikající elasticitu. Ovšem mezi stálice patří i klasické pružinové matrace.

Jednu matraci dostanete zadarmo

Při koupi matrace vás jistě potěší i nabídka různých slev a bonusů. Skutečně skvělou volbou je akce

matrace 1+1, která vychází z velice jednoduchého principu. Když si koupíte jednu matraci, druhou k ní dostanete zadarmo. To se skutečně vyplatí.

Nejběžnější rozměry pro dospělého

Budete-li se rozhodovat o tom, jak velkou matraci koupit, je pochopitelné, že se musíte řídit rozměry postele. Jinak by se mohlo stát, že se koupená matrace do vaší postele nevejde. My doporučujeme matrace 90×200, které jsou nejběžněji užívanou velikostí matrací pro dospělé. Obecně platí, že by šířka matrace u dospělého člověka neměla klesnout pod 80 cm. Zároveň by matrace měla být o cca 20 cm (min. 15 cm a max. 25 cm) delší než výška osoby, která bude na posteli ležet. Možné jsou ale samozřejmě i jiné rozměry matrací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *